Londyn 2012. Londyńczycy narzekają na brak biletów

Losowanie biletów na Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 2012, w Anglii, a szczególnie w Londynie wzbudziło wiele kontrowersji. Wejściówek nie dostało ponad połowa chętnych.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

W losowaniu biletów wzięło udział 1,8 miliona Anglików. Mimo, że na całe igrzyska w sprzedaży będzie dostępnych 6,6 miliona wejściówek, to na razie wylosowano ich tylko około 800 tysięcy. Oznacza to, że biletów nie dostało około miliona Brytyjczyków. Pozostała pula zostanie rozdzielona również wśród mieszkańców innych krajów.

Pominięci w losowaniu są bardzo niezadowoleni. Tym bardziej, że nie ma już miejsc na ceremonię otwarcia i finały lekkoatletyczne, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Sprzedano również większość tańszych biletów. Pozostały jedynie wejściówki na eliminacje i te na najdroższe miejsca.

Najbardziej niezadowoleni są mieszkańcy Londynu. - Żyjemy w Londynie na co dzień. Przygotowania i same igrzyska będą dla nas bardzo uciążliwe. Mieliśmy chociaż nadzieję, że w zamian będziemy uprzywilejowani przy kupnie biletów - mówi jeden z mieszkańców.

Pod koniec czerwca odbędzie się druga tura losowania biletów.

Zobacz jak powstają stadiony na specjalnym serwisie Euro 2012 w Sport.pl! ?

 

Włoszczowska ? nie chce mieszkać w wiosce olimpijskiej

Więcej o: