Reporter TOK FM sprawdził: bez kłopotów można kupić bilety na IO w Londynie

O bilety na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, w przeciwieństwie do tych na Euro 2012, można starać się bez najmniejszych problemów. Dziś ruszyła rejestracja chętnych na 7,6 miliona wejściówek. Jak sprawdził reporter TOK FM - system się nie zawiesił.

Okazuje się, że walcząc o bilety na wielką sportową imprezę, wcale nie trzeba tracić nerwów i spędzać kilkunastu godzin na odświeżaniu strony internetowej. Dziś ruszyła sprzedaż biletów na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. My na interesujące nas wejściówki polowaliśmy na portalu www.london2012.com niespełna pięć minut. O tym czy ostatecznie uda nam się zobaczyć zmagania na żywo i tak zdecyduje losowanie. A jego wyniki poznamy 24. czerwca. Mimo bezproblemowego startu strony, organizatorzy wolą dmuchać na zimne i przypominają, że na bilety można się zapisywać aż do 26. kwietnia. - To czy zarejestrujesz się 15. marca, czy później, nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Już teraz w naszej bazie jest ponad 2,5 mln chętnych na bilety - mówi szef komitetu organizacyjnego Sebastian Coe.

Najtańsze bilety za 20 funtów

Do sprzedaży trafiło 7,6 miliona wejściówek na 649 zawodów w 39 dyscyplinach. Aż 1/3 wszystkich biletów zostanie sprzedana po najniższej cenie 20 funtów. Najdroższe są bilety m.in. na finał 100 metrów mężczyzn. Przyjemność zobaczenia na żywo Usaina Bolta kosztuje aż 725 funtów.

Jeszcze więcej zapłacą ci, którzy zechcą uczestniczyć w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich. Ta przyjemność oznacza wydatek 2012 funtów.

Przykładowe ceny biletów na starty Polaków, którzy mają największe szanse na medale:

Za przyjemność oglądania finału turnieju siatkarskiego trzeba będzie zapłacić 45-185 funtów, a piłki ręcznej - 45-125.

Pewną kontrowersję wzbudza fakt, że za bilety na IO w Londynie można zapłacić tylko kartą debetową lub kredytową Visa. Organizatorzy tłumaczą jednak, że firma jest jednym z oficjalnych sponsorów imprezy i ma z tego tytułu specjalne przywileje.

Co ciekawe, strona www.london2012.com nie jest jedyną szansą zdobycia wejściówek. Polski Komitet Olimpijski otrzymał od światowych władz 11 750 biletów do sprzedaży w naszym kraju. Ich dystrybucją zajmie się jedno z biur podróży.

Bilety na Euro'2012: flaga Monako zamiast Polski Uwaga na oszustów>>