Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Aresztowania za nielegalną sprzedaż biletów

Brytyjska policja podczas nalotu na sklep z używanymi meblami w południowym Londynie aresztowano osobę podejrzaną o nielegalną sprzedaż biletów na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, które odbędą się w 2012 roku. Sprzedaż prowadzona była przez internet.

Nie była to jedyna akcja angielskiej policji. W ostatnim czasie aresztowano już pięć osób za podobny proceder. Kierujący całą akcją Główny Inspektor Policji Nick Downing ma nadzieję, że skuteczność działań policji odstraszy tych, którzy w przyszłości chcieliby w podobny sposób zarobić.

Walka z osobami nielegalnie sprzedającymi bilety to jeden z głównych problemów przed każdą wielką imprezą sportowa.

"Oszuści biletowi" działają na każdych kolejnych Igrzyskach Olimpijskich. Zjawisko szczególnie nasiliło się w Sydney w 2000 roku i w Atenach cztery lata później. Nawet w Pekinie, przy bardzo restrykcyjnych karach, nie udało się wyeliminować oszustów.

Downing zdradził, że ma listę 1000 osób podejrzanych o nielegalną sprzedaż biletów i aż do Igrzysk Olimpijskich ich działania będą na bieżąco monitorowane. - Nie chcę, aby kibice musieli być usuwani ze stadionów dlatego, że kupowali bilety od oszustów. Nie możemy na to pozwolić - powiedział Downing.

Znasz się na Ekstraklasie? Wejdź do gry i Wygraj Ligę! ?

Więcej o: