Londyn 2012. Pierwsza arena igrzysk gotowa

Na 18 miesięcy przed inauguracją igrzysk olimpijskich jest już gotowy pierwszy budowany od podstaw obiekt, na którym odbędą się zawody. W Broxbourne, 19 km na północ od wioski olimpijskiej, rywalizować będą kajakarze górscy.

Otwarcie wartego 31 milionów funtów toru swoją obecnością uświetniła księżniczka Anna, która jest członkinią MKOl. "The Lee Valley White Water Center", bo tak będzie nazywał się obiekt przez pięć dni będzie gościł zawodników startujących w kajakarstwie górskim.

Obiekt składa się z długiej na 300 metrów trasy zawodów, przy której mogą zostać zainstalowane trybuny mogące pomieścić nawet 12 tysięcy kibiców. Obok będzie wyciąg dla kajaków oraz 160-metrowy tor treningowy.

W czwartek odbyły się pierwsze testy, a obiekt pełną parą ruszy w kwietniu. Będzie główną bazą treningową brytyjskiej reprezentacji kajakarzy górskich. Jednym z pierwszych, którzy sprawdzili trasę był Campbell Walsh, srebrny medalista z Aten. - Zaskoczyło mnie to, że trasa jest dość łagodna i szeroka, dlatego dość łatwo steruje się kajakiem. Co nie znaczy wcale, że zawody nie będą interesujące - powiedział Walsh.

- Dla nas to krok milowy. Wielu wcześniejszych organizatorów igrzysk do ostatnich dni miało problemy z obiektami tuż przed ceremonią otwarcia, my dajemy sygnał, że u nas opóźnień nie będzie - mówił John Armitt, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

Igrzyska w Londynie rozpoczną się 27 lipca 2012 roku i stolica Wielkiej Brytanii będzie największą sportową imprezę świata gościć po raz trzeci - wcześniej odbyły się 1908 i 1948 roku. Żadne miasto wcześniej nie organizowało nowożytnych igrzysk tyle razy.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Więcej o: