Vancouver 2010. Amerykanie śmieją się z nudziarzy z MKOl i ich policji ds. ścigania radości

- Przestań się uśmiechać! Olimpijska policja ds. ścigania radości jest w okolicy - pisze w felietonie John Leicester z agencji AP i wyśmiewa reakcję MKOl na wyczyny Kanadyjek po meczu, które piły alkohol i paliły cygara na oczach sprzątaczek i dziennikarzy, bo tylko oni zostali w hali.

Kanadyjki zdemolowały w Vancouver konkurencję - wygrały wszystkie pięć spotkań, pogromu nie było tylko w finale. Gospodynie strzeliły w turnieju 48 goli tracąc zaledwie dwa, odniosły też rekordowe zwycięstwo w historii igrzysk - 18:0 na inaugurację ze Szwajcarią.

Radość z trzeciego kolejnego olimpijskiego złota była wielka. Po dekoracji medalowej, gdy w hokejowej hali byli już tylko ostatni dziennikarze i sprzątaczki, na lodzie pojawiły się ponownie Kanadyjki z szampanem, cygarami i piwem. Jedna z hokeistek włączyła klakson maszyny wyrównującej lód, a potem próbowała ją prowadzić. Impreza na lodzie - w reprezentacyjnych koszulkach i z medalami na szyjach - trwała pół godziny.

- Każdy, kto ma odrobinę poczucia humoru, musiał się z tego śmiać. Oczywiście było to nierozsądne, ale nie był to wybryk na miarę piłkarskich chuliganów. Nie było to też tak wulgarne, jak wybryk Scotty'ego Lago, którego sfotografowano w dwuznacznych pozach z medalem, inną kobietą i... barwami narodowymi. One na to zasłużyły - komentuje Leicester.

Smutasowi Jacque'owi Rogge nie wystarczyło to, że skrytykował radość ze złota Usaina Bolta podczas igrzysk w Pekinie, który jego zdaniem "nie zachowywał się jak na mistrza przystało".

- Przeprowadzimy śledztwo, ustalimy fakty i dopiero wtedy odpowiednio zareagujemy - powiedział Gilbert Felli z hokejowej federacji (IOC). - Czyli mamy uwierzyć, że żaden z nich nawet nie tknął kropelki alkoholu z suto wypełnionych barków w ich pokojach hotelowych w Vancouver? - kpi Leicester.

W piątek IOC zmieniła front, żeby, jak pisze felietonista AP, "nie wyjść na największych nudziarzy". - Ta mini afera powinna skończyć się takimi słowami olimpijskich władz: Bawiłyście się dobrze? A może potrzebujecie, byśmy wam podesłali olimpijskie tabletki na kaca? - kończy Leicester.

USA - Kanada w finale hokeja! Będzie rewanż za finał igrzysk w Salt Lake City Wygraj Ligę

"Wygraj Ligę" - największy piłkarski konkurs w Polsce - wystartował! To już 18. edycja gry, w której bierze udział nawet kilkadziesiąt tysięcy drużyn. Stwórz własny zespół, załóż lub dołącz do ligi prywatnej, rób transfery, ściągaj sponsorów. Zagraj i "Wygraj Ligę"! "

Zwycięzca zdobędzie 10 000 zł, ale pula nagród to aż 25 000 zł. Zapraszamy do gry.

Złoto dla Kanadyjek - pokonały USA 2:0 ?

Więcej o: