Vancouver 2010. Podsumowanie czternastego dnia

Najważniejszą dla wszystkich polskich kibiców informacją jest awans naszych łyżwiarek szybkich do półfinału w biegu drużynowym na 2400 metrów. Swój szósty złoty medal olimpijski zdobył Ole Einar Bjoerndalen. Hokejowa reprezentacja USA w pierwszej tercji zdemolowała Finlandię i awansowała do finału.

Polska trójka w składzie Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska (rezerwowa Natalia Czerwonka) sensacyjnie awansowała do półfinału; igrzysk olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim w konkurencji biegu drużynowego kobiet na dystansie 2400 m. Nasze panczenistki w ćwierćfinale pokonały faworyzowane Rosjanki.

W pierwszym półfinale olimpijskiego turnieju hokeja mężczyzn reprezentacja USA zdemolowała Finlandię 6:1; . Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej tercji, w której to Amerykanie zdobyli wszystkie swoje bramki.

Ole Einar Bjoerndalen dzięki świetnemu biegowi na ostatniej zmianie zapewnił Norwegom zwycięstwo; w biatlonowej sztafecie 4x7,5 km. Jest to już szóste olimpijskie złoto w karierze najbardziej utytułowanego biatlonisty w historii.

Holenderka Nicolien Sauerbreij zwyciężyła w snowboardowym slalomie gigancie równoległym; . W finale pokonała Rosjankę Jekaterinę Iljukinę, do której po pierwszym przejeździe traciła 0.02 sekundy.

Niemka Maria Riesch wygrała w piątek slalom; podczas igrzysk w Vancouver. 25-letnia narciarka z Garmisch-Partenkirchen w swoim olimpijskim debiucie na trasach w Whistler zdobyła drugi złoty medal, po triumfie w superkombinacji.

W piątek niestety po raz kolejny doszło do wypadku na torze bobslejowym w Whistler, który nawet przez zawodników nazywany jest już "torem śmierci". Tym razem na dwunastym łuku przewróciła się rosyjska czwórka prowadzona przez Aleksandra Zubkowa.

Igrzyska zbliżają się do końca, a jak dotąd ani jeden sportowiec nie został jeszcze przyłapany na stosowaniu dopingu. Jest to o tyle budujące, że w tym roku przyjęto najbardziej restrykcyjny program anty-dopingowy w historii rywalizacji olimpijczyków. - Nie mamy nic sensacyjnego do zakomunikowania - powiedział Arne Ljungqvist, przewodniczący komisji medycznej MKOL.

'Muszę pogadać z Justyną" - mówi Marit Bjorgen ?

Więcej o: