Vancouver 2010. Prezes Nurowski spotkał się z królem Norwegii

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego podczas czwartkowego wyścigu sztafet narciarskich, spotkał na trybunie honorowej króla Norwegii Haralda V. - Powiedziałem, że sobotni bieg musi być dniem przyjaźni polsko-norweskiej - wyznał szef MKOl, odnosząc się do konfliktu na linii Justyna Kowalczyk - Marit Bjoergen.

Nurowski rozmawiał na temat oskarżeń, jakie Kowalczyk kieruje pod adresem Bjoergen, z szefem norweskiego komitetu olimpijskiego Jarle Aaamb oraz z właśnie monarchą Haraldem. Obaj bardzo się uśmiali z propozycji Polaka dotyczącej dnia przyjaźni polsko-norweskiej.

Na trybunie honorowej szef PKOl spotkał także króla Szwecji Karola XVI Gustawa oraz księcia Monako - Alberta. Oprócz nich Nurowski zrobił sobie zdjęcia także z aktorem Donaldem Sutherlandem oraz z gubernatorem Kalifornii Arnoldem Schwarzeneggerem - pisze na swoim blogu specjalny wysłannik Sport.pl do Vancouver Robert Błoński.

Co z tą astmą?

Justyna Kowalczyk zaatakowała Bjoergen we wtorek: - Dobrze wie, że bez tych swoich "pomagaczy", nie bardzo miałaby tu co robić ze mną i innymi dziewczynami - powiedziała Polka.

- Kowalczyk po prostu nie umie przegrywać - odpowiedziała jej Norweżka.

Kowalczyk broniła się , że jej wypowiedź nie była przesadzona: - Dyplomacji w moich słowach nie było żadnej. Ale wielu ludzi z różnych państw gratulowało mi odwagi - przyznała.

Wygraj Ligę!

"Wygraj Ligę" - największy piłkarski konkurs w Polsce - wystartował! To już 18. edycja gry, w której bierze udział nawet kilkadziesiąt tysięcy drużyn. Stwórz własny zespół, załóż lub dołącz do ligi prywatnej, rób transfery, ściągaj sponsorów. Zagraj i "Wygraj Ligę"! ?

 

Zwycięzca zdobędzie 10 000 zł, ale pula nagród to aż 25 000 zł. Zapraszamy do gry.

Nie chce już o tym gadać - Kowalczyk o konflikcie z Bjoergen ?