Vancouver 2010. Viktoria Rebensburg wygrała slalom gigant

Niemka Viktoria Rebensburg zdobyła złoty medal w slalomie gigancie. Srebro wywalczyła Słowenka Tina Maze, a brązowy Austriaczka Elisabeth Goergl.

Rebensburg po pierwszym przejeździe była dopiero szósta. Do tej pory największym sukcesem 20-latki było drugie miejsce w poprzedzających igrzyska zawodach w Cortina d'Ampezzo. Nigdy wcześniej nie stanęła na podium.

Zwycięstwo Rebensburg to wielka porażka Austriaczek. Alpejki z tego kraju zajmowały trzy z czterech pierwszych lokat po pierwszym przejeździe. na podium znalazła się tylko jedna - Elisabeth Goergl. Austriaczki od lat zdominowały wszystkie konkurencje alepejskie poza slalomem gigantem, w którym nie wygrały na igrzyskach od 1952 roku.

Słowenka Tina Maze, która przyjechała na metę druga wywalczyła swój drugi medal podczas igrzysk w Vancouver.

Slalom gigant został rozegrany w dwa dni, bo na przeszkodzie narciarkom przeszkodziła pogoda. W środę stok w Whistler przykryty był gęstą mgłą i organizatorzy zdecydowali się na przeniesienie drugiego przejazdu na czwartek.

W pierwszym przejeździe odpadła wielka faworytka Lindsey Vonn, a także jedyna Polka - Agnieszka Gąsienica-Daniel. Polka startowała jako 30., wypadła z trasy już na samym początku.

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

To bufon. Nie gra fair - Wierietielny o Korzeniowskim ?

Więcej o: