Vancouver 2010. Owieczkin: Wszystko w Rosji mamy najlepsze

Aleksander Owieczkin: Mamy prawdopodobnie najlepszy kraj. Wszystko w Rosji mamy najlepsze: hokej, samochody, dziewczyny.

Nie wiadomo, jakie samochody miał na myśli Alosza Owieczkin i jakie dziewczyny, ale jeśli chodzi o hokej, to Rosjanie przegrali z Kanadą walkę o półfinał 3:7 i wracają do swojego najlepszego kraju. Sam Owieczkin oddał trzy strzały.

Owieczkin dwukrotny MVP ligi (i królujący pod tym względem w NHL obecnie), hokeista, który podpisał kontrakt na 124 mln dol z Washington Capitals za 13 lat gry, będzie namawiał komisarza ligi NHL Gary Bettmana, aby zezwolił na grę hokeistów ligi w Soczi, za cztery lata, gdy miasto nad Morzem Czarnym będzie gospodarzem, igrzysk. Bettman stwierdził, że zadecyduje o udziale hokeistów NHL w igrzyskach w Soczi dopiero w 2012 roku lub nawet później.

Pierwsza część lobbingu odbyła się w Domu Rosji, jak piszą blogerzy Washington Post, słynnego z dzikiego nocnego życia. Każdy liczący się w igrzyskach kraj wystawia taki dom, skuteczne propagandowe narzędzie, gdzie piwo i wino leją się strumieniami, przewijają się gwiazdy sportu, polityki i estrady. Na parkingach przed Domem Rosji na każdych igrzyskach ustawiały się zwykle najbardziej luksusowe limuzyny, drzwi otwierały cud-panny z najbardziej ostentacyjnymi minami obojętności na najbardziej dowcipne zaczepki rozochoconych gości.

W Domu Rosji Owieczkin mówił dzień przed meczem z Kanadą, chyba nawiązując do reklamy piwa Carlsberg "probably the best beer": - Jestem dumny, że jestem Rosjaninem. Mamy prawdopodobnie najlepszy kraj na świecie. Wszystko mamy najlepsze: hokej, samochody, dziewczyny.

Owieczkin w Vancouver grał wspaniale aż do ćwierćfinału. Jego wściekły hokej w zderzeniowym stylu, zatrzymał Jaromira Jagra, dzięki czemu Rosjanie zagrali w ćwierćfinale. Rosjanin nie dał się powstrzymać przez dwumetrowego, 112-kilowego obrońcą Słowaków Zdano Charę. Ale na hali były transparenty: Da, da, Canada! Niet, Niet, Soviet! (licentia poetica, albo w Kanadzie nie zauważyli że Sowietów już niet).

Najlepsze samochody (w ogóle jakie? Moskwicz, Wołga, Łada Niva, Zaporożec?) Najpiękniejsze dziewczyny?

A kogo to obchodzi!

Owieczkin wraca do domu, a igrzyska toczą się dalej.

Zachodziło ryzyko, że w przypadku porażki, Kanadyjczycy zamknęliby interes na cztery spusty. A tak zagrają ze Słowacją o finał.

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Serwis Vancouver 2010 na Sport.plnbsp?

Więcej o: