Vancouver 2010. Zwycięstwo Szwedów w biegu sztafetowym

Szwedzcy narciarze wygrali w Whistler bieg sztafetowy 4x10 km i zdobyli złoty medal olimpijski. Drugie miejsce zajęli Norwegowie, którzy w pasjonującej walce na finiszu pokonali Czechów.

Po pierwszej zmianie, dzięki świetnemu biegowi Sami Jauhojaerviego, prowadzili Finowie. Wtedy to jednak na trasie pojawił się Szwed Johan Olsson, który wyprowadził swój zespół na pierwsze miejsce. Jego koledzy Anders Soedergren i Marcus Hellner nie oddali już rywalom prowadzenia i pewnie zwyciężyli w całym biegu.

15.9 sekundy po nich finiszowali startujący z jedynką Norwegowie. Biegnący na czwartej zmianie Petter Northug startował dopiero z szóstej pozycji, ale po świetnym biegu i pasjonującej walce na finiszu o 0.6 sekundy wyprzedził Czecha Martina Koukala. Brązowy medal dla Czechów jest i tak wielką niespodzianką - do biegu przystępowali dopiero z jedenastego miejsca.

Chcę nadal pracować z trenerem Kemkersem - mówi Sven Kramer ?