Vancouver 2010. Hitowe mecze w 1/4 finału turnieju hokejowego

W ćwierćfinałach turnieju hokejowego fantastyczne mecze. Gospodarze igrzysk zmierzą się z Rosją, a Finlandia zagra z Czechami.

Wszyskie wyniki turnieju hokejowego ?

USA - Szwajcaria godz. 21:00

Amerykanie mierzą w złoty medal. Na razie już odnieśli wielki sukces - pokonali gospodarzy turnieju Kanadę 5:3. W obu krajach oglądalność była rekordowa. Są zdecydowanymi faworytami tego ćwierćfinału. Szwajcaria gra w tej fazie dzięki dramatycznemu zwycięstwu z Białorusią, którą pokonała dopiero w rzutach karnych.

Rosja - Kanada godz. 1:30

To powtórka meczu sprzed czterech lat, kiedy obie reprezentacje zmierzyły się na tym samym szczeblu igrzysk w Turynie. "Trzecia tercja [Rosja zdobyła w niej dwie bramki i wygrała 2:0] była początkiem nowej ery naszego hokeja" - twierdzi "Sport Express", mimo że w Turynie Rosja nie zdobyła medalu, bowiem w półfinale uległa Finlandii, a w pojedynku o brąz - Czechom. Ale później drużyna grała już tylko lepiej. Od 2008 roku Kanada i Rosja grały trzykrotnie i za każdym razem lepsi byli Rosjanie.

Finlandia - Czechy godz. 4:00

Dla Finów, którzy jak na razie nie zdobywają wielu medali w Vancouver, hokeiści są jedną z szans na złoto. Cztery lata temu Finowie zdobyli srebrny medal, ale ich rywale Czesi, to brązowi medaliści z Turynu. Przeciwko Finom może nie zagrać Jaromir Jagr, który odniósł kontuzję w meczu z Rosją

Szwecja - Słowacja godz. 6:00

Obrońcy złotego medalu z Turynu zmierzą się ze Słowacją - mistrzami świata z 2002 r. Słowacy w poprzednich meczach przegrali tylko raz. Pokonali ich 3:1 Czesi.

Ostre baraże. Krew Jaromira Jagra ? na lodzie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.