Vancouver 2010. Dlaczego polska sztafeta ma szansę na medal

We wtorek o godzinie 20:30 polska sztafeta biatlonistek walczyć będzie w biegu 4x6 kilometrów. Czy nasze reprezentantki mają szanse na medal? Jest kilka powodów, dla których można mieć nadzieję, że sprawią one wielką niespodziankę, zdobywając piąty polski krążek na tej olimpiadzie. Relacja z dzisiejszych zmagań Z czuba i na żywo na Sport.pl od 17.

Głosuj na bohatera dnia igrzysk na Z czuba.pl ?

Weronika Nowakowska, Agnieszka Cyl, Krystyna Pałka oraz Magdalena Gwizdoń - te cztery dziewczyny to może być jedna z naszych ostatnich medalowych nadziei oprócz Justyny Kowalczyk. Dwukrotna medalistka tegorocznej olimpiady wystąpi jeszcze w sobotę w biegu na 30 kilometrów stylem klasycznym.

Polskie biatlonistki, które w indywidualnym biegu na 15 kilometrów zajęły zaskakująco wysokie miejsca, są w życiowej formie. - Jeśli będą dobrze strzelać, mają nawet szansę na medal - mówił trener Tomasza Sikory Roman Bondaruk.

Trzy z naszych reprezentantek zajęły w czwartkowym biegu miejsca w pierwszej "piętnastce". Nowakowska była piąta, Cyl siódma, a Pałka uplasowała się na 15. pozycji. Taki wyczyn nie udał się żadnej innej reprezentacji startującej w dzisiejszej rywalizacji sztafet. Gdyby wyniki indywidualne przeliczyć na zmagania sztafet, to Polska byłaby trzecia za Niemcami i Ukrainą.

W niedzielnym wyścigu masowym polskim reprezentantkom nie poszło już jednak tak dobrze - zajęły miejsca od 20. do 23. Pokazały jednak, że potrafią walczyć z najlepszymi, szczególnie że Nowakowska debiutowała na tym dystansie.

Pałka mówi, że jest w życiowej formie strzeleckiej - na ostatnie 40 strzałów pomyliła się dwa razy. Nowakowska na 15 km przegrała o 0,3 sekundy z Kati Wilhelm, multimedalistką MŚ, która w gablocie ma tyle medali ile Pałka oddaje celnych strzałów.

Wszystkie te argumenty pozwalają wierzyć, że Polki mogą sprawić dziś w Whistler wielką niespodziankę. A to właśnie na igrzyskach olimpijskich najczęściej wygrywają nie wielcy faworyci, a ci na których mało kto stawiał.

Igrzyska w Vancouver na portalu Sport.pl

Codzienne relacje Z Czuba i na żywo, relacje prosto z Kanady specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A rano o godz. 9 w TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola. Zapraszamy do śledzenia igrzysk w Sport.pl ?

Wszyscy je pytają, czy będzie medal - dziewczyny powalczą ?