Vancouver 2010. Trener Norwegów: Pogoda zepsuła skok Jacobsena

Trener norweskich skoczków Mika Kojonkoski zaznaczył, że gdyby nie kiepskie warunki pogodowe, to skok Andersa Jacobsena byłby zdecydowanie lepszy. Norweg, który skakał bardzo dobrze podczas treningów i kwalifikacji, na dużej skoczni zajął dopiero 12. miejsce. Szkoleniowiec uważa, że miał on najgorsze warunki ze wszystkich w sobotnim konkursie.

Głosuj na bohatera dnia igrzysk na Z czuba.pl ?

Przed konkursem nastroje w obozie norweskim były bardzo optymistyczne, jednak rzeczywistość okazała się bardzo brutalna. Jacobsen skoczył tylko 128 metrów i po pierwszej serii był dopiero dziewiąty.

- Prawda jest taka, że Anders jako jedyny z najlepszej dwunastki miał wiatr w plecy. Czynię to bardzo rzadko, jednak całą winę zrzucam na warunki pogodowe - powiedział Kojonkoski. Wtórował mu w tym kierownik ekipy Clas Brede Brathen.

- Anders zasłużył na wiele więcej. Nie pokazał tego, w czym jest naprawdę dobry - dodał. W drugiej serii Jacobsen skoczył tylko 122,5 metra i ostatecznie zajął dwunastą pozycję.

Igrzyska w Vancouver na portalu Sport.pl

Codzienne relacje Z Czuba i na żywo, relacje prosto z Kanady specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A rano o godz. 9 w TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola. Zapraszamy do śledzenia igrzysk w Sport.pl ?

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Wypadek ukraińskiego skoczka na skoczni w Whistler ?

Więcej o: