Vancouver 2010. Sikora i biatlonistki bez rewelacji - podsumowanie dnia dziewiątego

Tomasz Sikora wyjeżdża z Vancouver bez medalu. Polak na igrzyskach był w dobrej formie biegowej, ale pudłował na strzelnicy - w niedzielnym biegu masowym był 11. Polskie biatlonistki też nie zachwyciły, ale szykują się na wielki skok we wtorek w sztafecie.

Szaleńcza pogoń Tomasza Sikory w biegu na 15 km na nic się zdała, bo trzy pudła na pierwszych strzelaniach pozbawiły go medalu. 11. miejsce to dla Polaka porażka. Wygrał bezbłędny Rosjanin Jewgienij Ustiugow.

- Podczas ostatniego obozu przygotowawczego w Anterselvie strzelałem bardzo dobrze. Czułem, że coś może się nie udać, bo u mnie zawsze po tygodniach celnych strzałów przychodzą pudła. Przyszły na igrzyskach - mówił po biegu najlepszy polski biatlonista.

Polskie biatlonistki daleko

Swój drugi złoty medal w Vancouver wywalczyła Niemka Magdalena Neuner, druga była Rosjanka Olga Zaitseva, a trzecia Simone Hauswald. Najlepsza z Polek Krystyna Pałka zajęła 20. miejsce z jednym pudłem, tuż za nią, na 21. miejscu z czterema pudłami była Weronika Nowakowska, a na 23. Agnieszka Cyl, z pięcioma.

- My zawsze mamy taką sinusoidę. Jak jest dobrze, to w kolejnym biegu musi być trochę gorzej. W sumie to... dobrze, że tak się stało, bo we wtorek mamy sztafetę, na której zależy nam najbardziej - powiedziała Sport.pl Nowakowska . Bieg sztafety kobiet we wtorek o 20.30.

Złoty Bode Miller

Bode Miller zdobył swój pierwszy złoty medal na igrzyskach. To trzeci medal 32-letniego Amerykanina w konkurencjach alpejskich igrzysk olimpijskich - wcześniej był drugi w zjeździe i trzeci w supergigancie. Miller wyprzedził Chorwata Ivicę Kostelica i Szwajcara Silvana Zurbriggena.

Miller na mecie powiedział, że medal zawdzięcza temu, że wreszcie dojrzał. - Jestem starszy. Cztery lata temu w Turynie wiele rzeczy mnie rozpraszało, teraz się nie dałem. Nie można na to sobie pozwolić, jeśli ktoś chce coś na igrzyskach wygrać - powiedział Miller.

Zmiana w kadrze skoczków

Łukasz Rutkowski, a nie Krzysztof Miętus będzie czwartym zawodnikiem w kadrze skoczków podczas poniedziałkowego konkursu drużynowego na igrzyskach. Początek zawodów o godz. 19.

Igrzyska Z czuba i na żywo

''Gdyby nie strzelanie'', chciałoby się powiedzieć. A biorąc pod uwagę Martina Fourcade'a, można by też powiedzieć ''gdyby nie bieganie''. Ale nie, biatlon to bieganie ORAZ strzelanie. Kropka. Szkoda Tomasza Sikory, to jeden z naszych ulubionych polskich sportowców, ale powiedzmy sobie szczerze - w żadnym z wyścigów nie było nawet blisko - pisali po dziewiątym dniu igrzysk redaktorzy serwisu Zczuba.pl

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Specjalny serwis Sport.pl - Vancouver 2010 ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.