Vancouver 2010. Koniec igrzysk dla Ahonena?

Janne Ahonen nie będzie dobrze wspominał Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. Fin, który powrócił do skakania właśnie po to, aby walczyć o olimpijskie złoto, w konkursie na skoczni normalnej był czwarty, a wczoraj kontuzja uniemożliwiła mu występ w finałowej serii zmagań na dużym obiekcie.

Głosuj na bohatera dnia igrzysk na Z czuba.pl ?

Dla fińskich skoczków sobotni występ był najgorszym w historii startów na Igrzyskach Olimpijskich, a czarę goryczy przepełniła kontuzja Ahonena, której nabawił się po upadku w serii próbnej.

Szczegółowe badania, jakim Fin został poddany po wczorajszym konkursie wykazały częściowe zerwanie wewnętrznego więzadła bocznego kolana, jednak wciąż jest szansa na występ doświadczonego skoczka w konkursie drużynowym.

Na razie jednak utytułowany Janne Ahonen narzeka na silny ból, który bardzo utrudnia mu nawet chodzenie. - Potrzeba cudu, abym mógł wystartować w poniedziałkowym konkursie - mówi podłamany Fin.

Według lekarzy kontuzja nie jest na tyle poważna, aby uniemożliwić Ahonenowi skakanie. Ostateczna decyzja o tym, czy Janne wystartuje w olimpijskich zawodach drużynowych zostanie podjęta dziś wieczorem lub w poniedziałek rano.

Igrzyska w Vancouver na portalu Sport.pl

Codzienne relacje Z Czuba i na żywo, relacje prosto z Kanady specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A rano o godz. 9 w TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola. Zapraszamy do śledzenia igrzysk w Sport.pl ?

Więcej o skokach czytaj na Skijumping.pl ?

Więcej o: