Vancouver 2010. Krwawy sport na torze - znów wypadki w Whistler

Na torze w Whistler, na którym o medale walczą bobsleiści oraz saneczkarze miały miejsce kolejne wypadki - tym razem podczas zmagań tych pierwszych. Na szczęście obyło się bez groźnych urazów, a przewróciły się boby z Liechtensteinu, Australii, Wielkiej Brytanii i Kanady.

Głosuj na bohatera dnia igrzysk na Z czuba.pl ?

Wypadkowi uległ m.in. debiutujący na igrzyskach Kanadyjczyk Lyndon Rush jadący z Lascellesem Brownem. Ich bobslej przewrócił się na zakręcie "Thunderbird", który znajduje się w najtrudniejsze części toru. Bob dojechał do mety płozami do góry, zanim zawodnikom została udzielona pomoc.

- Jestem taki rozczarowany - powiedział 29-letni Rush, prezentując zakrwawioną i posiniaczoną rękę. - Takie są jednak olimpijskie prawa, uwielbiam jeździć, a na tym torze jestem bardzo dobry. Miałem szansę, tym bardziej jest to rozczarowujące - dodał Rush.

Pilot Rusha - Brown oprócz posiniaczonych pleców, mówi także o dyskomforcie psychicznym po tym wypadku: - Jestem bardzo zdenerwowany, gdyż po pierwszym przejeździe byliśmy trzeci.

Oprócz Kanadyjczyków rozbili się także zawodnicy z Wielkiej Brytanii - John Jackson ma rozciętą skórę, po tym jak został zraniony kolcem swojego hamulcowego - Dana Moneya. Ten z kolei wyleciał z bobsleja i przejechał po lodzie.

Po dzisiejszych przejazdach prowadzą Niemcy Andre Lange i Kevin Kuske. - Po dzisiejszym dniu są zarówno pozytywy jak i negatywy - mówił Lange. - Jestem bardzo zadowolony z prowadzenia, ale z drugiej strony było bardzo dużo wypadków - zakończył Niemiec.

Wcześniej amerykańska bobsleistka Shauna Rohbock określiła tor w Whistler jako "głupio szybki" i uznała, że obiekt, na którym w ubiegłym tygodniu poniósł śmierć gruziński saneczkarz, może generować szybkości, które są zbyt niebezpieczne dla zawodników.

Igrzyska w Vancouver na portalu Sport.pl

Codzienne relacje Z Czuba i na żywo, relacje prosto z Kanady specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A rano o godz. 9 w TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola. Zapraszamy do śledzenia igrzysk w Sport.pl ?

Tor w Whistler jest "głupio szybki" - mówi Shauna Rohbock  ?

Więcej o: