Vancouver 2010. Szybkie biatlonistki i Sikora - podsumowanie szóstego dnia igrzysk

Szósty dzień igrzysk należał do biatlonistów. Weronika Nowakowska byłą piąta, a Agnieszka Cyl siódma w kobiecym biegu indywidualnym na 15 km. Wśród mężczyzn Tomasz Sikora był siódmy i jest pewny udziału w niedzielnym biegu masowym.

Sikora, Riesch, Nowakowska? Wybierz bohatera dnia na Zczuba.pl ?

Weronika Nowakowska była o strzał od trzeciego srebrnego medalu. Polka "Polka miała po trzech strzelaniach drugi czas, przegrywała tylko z Berger. Kiedy wbiegła po raz ostatni na strzelnicę, zamarliśmy, a serca waliły nam jak dzwony. Pierwszy strzał był celny, ale w drugim przytrafiło się pudło. Straciła minutę. Potem było nerwowe odliczanie sekund, ale Polka nie dała rady pozostać na podium." - napisał w korespondencji z Whistler wysłannik Sport.pl do Vancouver Jakub Ciastoń. Wygrała niesamowita norweska weteranka Tora Berger, przed Jeleną Khrustalewą z Kazachstanu i Białorusinką Darią Domraczewą.

Sikora będzie bronił srebra

Tomasz Sikora zajął siódme miejsce w biegu indywidualnym na 20 km i ma pewny udział w biegu masowym w niedzielę. To na tym dystansie Sikora cztery lata temu w Turynie wywalczył srebrny medal. Teraz będzie mógł go bronić. Najszybciej trasę w Whistler pokonali Emil Hegle Svendsen, który zdobył złoty medal oraz Ole Einar Bjoerndalen i Siergiej Nowikow, którzy zajęli ex equo drugie miejsce.

Riesch triumfuje w superkombinacji

Wielka faworytka konkurencji alpejskich Lindsey Vonn w slalomie wypadła z trasy i rywalizację w superkombinacji zakończyła bez medalu . Triumfowała jej wielka rywalka, a zarazem przyjaciółka Niemka Maria Riesch. Drugie miejsce zajęła Julia Mancuso, a trzecia była Anja Paerson.

Wszystkie sporty igrzysk w relacji Z Czuba

"Dzisiaj cała nasza biatlonowa armia dostarczyła nam niemałych emocji. Nawet jeśli nie udało się zdobyć medalu, to przed biegiem masowym mężczyzn i sztafetą kobiet udało im wzbudzić optymizm. I co ważniejsze - jest to optymizm z pokryciem." - pisali redaktorzy serwisu Zczuba.pl szóstego dnia igrzysk.

W piątek na igrzyskach

W piątek Justyna Kowalczyk powalczy po drugi medal w Vancouver. Liderka Pucharu Świata o godz. 22 stanie na starcie biegu łączonego na 15 km. Wcześniej, o godz. 19 na skoczni K-130 o miejsce w konkursie głównym rywalizować będą skoczkowie narciarscy, a o 20.30 alpejczycy zmierzą się w supergigancie.

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Specjalny serwis Sport.pl - Vancouver 2010 ?