Vancouver 2010. Trzy pudła Sikory i ósme miejsce Staszulonek - podsumowanie czwartego dnia.

Tomasz Sikora był 18. w biathlonowym biegu pościgowym podczas igrzysk w Vancouver. W swoim drugim starcie spudłował trzykrotnie. Na skocznię wrócił Adam Małysz, który jednak na treningu skakał przeciętnie. Ósme miejsce Eweliny Staszulonek w saneczkarstwie to jak na razie trzeci wynik naszej kadry na igrzyskach.

Sikora biegł bardzo dobrze.  Na czwartym okrążeniu miał drugi czas. Polak spudłował trzykrotnie, po jednym razie w pozycji leżącej i raz stojąc. - Wiem jakie błędy popełniłem, najpierw szarpnąłem za bardzo do góry, potem za bardzo się śpieszyłem - wyliczał na mecie.

Sikora po 29. miejscu w niedzielnym sprincie. Tym razem dzięki dobremu biegowi był 18. To ważne przed niedzielnym biegiem masowym. W tej konkurencji zdobył medal cztery lata temu. Wystartuje w nim 15. najlepszych biathlonistów Pucharu Świata i 15. najlepszych na igrzyskach. W prowizorycznej tabeli Sikora jest 28. ale o tym czy wystartuje zdecyduje czwartkowy bieg indywidualny na 20 km.

Małysz znów skacze

We wtorek po raz pierwszy od dwóch dni na skocznię wrócił Adam Małysz. Polak oddał trzy treningowe skoki  na odległość 135 i 131,5 i 130 m. - Każdy skok był spóźniony. Trzeba nad tym popracować, żeby trafiać w próg - mówił wicemistrz olimpijski ze skoczni normalnej.

Trenig został przesunięty o godzinę z powodu opadów śniegu, a potem rozgrywany w anormalnych warunkach.

- Pierwsza seria była rozegrana na wariackich papierach. To była jedna wielka gonitwa, na górze panował chaos. Kto miał przypięte narty, ten jechał. Raz numer 30, potem 40, znowu 32 - mówił Małysz. Najbardziej zadowolony z treningu był Krzysztof Miętus, który miał drugą odległość dnia - 137,5 m.

Biathlonistki zadowolone

W biegu na 10 km Polki zajęły miejsca w trzeciej dziesiątce  . Krystyna Pałka była 24. Agnieszka Cyl 25. a Weronika Nowakowska 28. - Ciężka trasa, tuż przed startem spadł śnieg z deszczem, zrobiła się taka breja, że pchasz się do przodu, a narty wcale nie jadą. Dlatego z wyniku, a przede wszystkim strzelania jestem zadowolona - powiedziała Nowakowska, która spudłowała na strzelnicy dwukrotnie.

O złoto Niemka Magdalena Neuner walczyła z Anastazją Kuzmina ze Słowacji, która wyprzedziła ją w niedzielnym sprincie. Tym razem lepsza okazała się Niemka. Brązowy medal dla Francuzki Marie Laure Brunet.

Świetny ślizg Polki

Ewelina Staszulonek po czterech finałowych ślizgach zajęła ósme miejsce wśród saneczkarskich jedynek. Polka doskonale pojechała w ostatnim starcie  . Miała w nim czas 41.882 sekundy - trzeci wynik tego przejazdu

Amerykanin ma nielegalny kask

MKOl zabronił bramkarzowi  amerykańskiej reprezentacji Ryanowi Millerowi występowania w kasku z napisami "MillerTime" i "Matt Man". Hokeista musi je zakleić lub zamalować, bo za bardzo przypominają reklamy. Miller z werdyktem MKOl się nie zgadza. "Matt Man" to napis ku czci jego zmarłego w 2007 roku na białaczkę kuzyna - Matta Schoalsa, miał wtedy 18 lat. Od tamtej pory, takim samym napisem Miller dekorował swój klubowy kask w Buffalo Sabres. W tle Amerykanie wygrali  w pierwszym meczu turnieju hokejowego ze Szwajcarią 3:1.

Ważne starty Polaków w środę

Środa upłynie pod znakiem biegów. Justyna Kowalczyk o 21.30 czasu polskiego pobiegnie po medal w sprincie  . Relacja na żywo w Sport.pl i na Z Czuba.pl

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Najciekawsze informacje z igrzysk - Super-blog Vancouver ?

Więcej o: