Vancouver 2010. MKOl zabroni Millerowi uczczenia pamięci zmarłego kuzyna?

Ryan Miller, bramkarz hokejowej reprezentacji USA, przygotował na igrzyska specjalne malowanie swojego kasku, którym chciał uczcić pamięć zmarłego na białaczkę kuzyna. Nie spodziewał się, że treści, które znalazły się na kasku mogą nie spodobać się MKOl.

MKOl zakwestionował dwa napisy na kasku Millera: "Miller Time" oraz "Matt Man", które zdaniem komitetu są zbliżone do sloganów reklamowych. Hokeista powinien zamalować te napisy lub zakleić je taśmą.

Miller z werdyktem MKOl się nie zgadza. "Matt Man" to napis ku czci jego zmarłego w 2007 roku na białaczkę kuzyna - Matta Schoalsa, miał wtedy 18 lat. Od tamtej pory, takim samym napisem Miller dekorował swój klubowy kask w Buffalo Sabres.

Hokeista złożył do MKOl odwołanie, odpowiedzi jeszcze nie dostał. Decyzja może zapaść tuż przed wtorkowym meczem - Będę walczył. Moja ciotka, mój wuj i cała moja rodzina na to czekają. To dla nich bardzo ważne - powiedział Miller.

MKOl znany jest z restrykcyjnych przepisów dotyczących strojów olimpijczyków. Kaski, nie tylko w hokeju, ale też w dyscyplinach alpejskich czy saneczkarstwie, są miejscami, gdzie sportowcy chcą podkreślić swoją indywidualność. MKOl jest bardzo restrykcyjny.

Miller liczy, że jeśli dostanie szansę wytłumaczenia znaczenia napisów, nie będzie musiał nic w swoim kasku zmieniać.

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź - Sport.pl na Facebooku ?

Więcej o: