Vancouver 2010. Simpsonowie na igrzyskach - szansa na medal w curlingu

W niedzielnym odcinku popularnego serialu "The Simpsons? Homer i Marge walczą o olimpijski medal w curlingu. Kreskówka zrobiła furorę wśród prawdziwych sportowców w Vancouver.

Super-blog Vancouver - najciekawsze wpisy dziennikarzy i korespondentów Sport.pl prosto z igrzysk

Producenci słynnego serialu chcieli być na czasie - wyjazd rodziny Simpsonów do Vancouver zapowiadali już kilka miesięcy temu i słowa dotrzymali. Dwa dni po inauguracji igrzysk na ekrany trafił odcinek, w którym główni bohaterowie, czyli Homer Simpson i jego żona Marge wybierają się na olimpiadę.

Wybór dyscypliny - curlingu - był zapewne nieprzypadkowy. Zawody w curlingu rozgrywane się na igrzyskach dopiero po raz piąty, a dyscyplina - z racji nieznajomości zasad - często jest wyśmiewana i określana jako "zamiatanie lodu przed czajnikiem".

Simpsonowie tworzą curlingową drużynę z doświadczonymi zawodnikami - dyrektorem szkoły Seymourem Skinnerem i jego matką. W Vancouver okazuje się, że Marge posiada naturalny talent do gry, ale staje przed poważnym dylematem: poprosić słabego Homera, aby opuścił zespół i bez niego walczyć o medal czy zatrzymać go w drużynie rujnując szanse na sukces?

Kanadyjskie przygody Simpsonów odbiły się głośnym echem wśród zawodników, którzy we wtorek rozpoczynają w Vancouver rywalizację w curlingu. - Podoba mi się ten pomysł - mówi Ed Lukowich, były kanadyjski mistrz świata.

- Curling był ignorowany przez lata - w filmach, serialach, reklamach. O dyscyplinie mówiło się tylko wtedy, kiedy chciało się kogoś wyśmiać. To nie było miłe - dodał Lukowich.

Reprezentacja USA niedzielny odcinek "The Simpsons" obejrzała całą grupą. - Moim zdaniem jest dzięki temu szansa na powiększenie grupy kibiców - stwierdził trener Phil Drobnick.

Producenci odcinka spędzili wcześniej jedno popołudnie w klubie curlingowym, aby poznać niuanse sportu. Zdaniem profesjonalistów wychwycili je nieźle, choć zdarzyły im się niedociągnięcia.

Złotych medali z Turynu bronią w Vancouver Szwedki i Kanadyjczycy.

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! ?

Vancouver 2010 na Sport.pl ?