Vancouver 2010. Wescott w "dżinsach" znów mistrzem olimpijskim

Seth Wescott wygrał finał snowcrossu i po raz drugi z rzędu zdobył olimpijskie złoto. Kanadyjczyk Mike Robertson musiał zadowolić się srebrem. Brązowy medal zgarnął Tony Ramoin z Francji.

W poniedziałkowej snowboardowej konkurencji w Vancouver startowało dwóch Polaków. Obaj przebrnęli wprawdzie przez kwalifikacje, ale na tym emocje z ich udziałem się skończyły. Wywrotką w 1/8 finału zakończył występ Mateusz Ligocki, a Maciej Jodko w swoim przejeździe finiszował na trzecim miejscu.

Pech ścigał także faworytów - przewrócił się m.in. zwycięzca kwalifikacji Alex Pullin, wywrotki zanotowali też inni czołowi snowboardziści. A właśnie m.in. dzięki ostrożnej, mniej brawurowej jeździe w finale złoty medal z Turynu obronił Seth Wescott. Amerykanin na torze wyróżniał się nie tylko szybkością. Specjalnie zaprojektowane spodnie, które wzorem przypominać mają dżins, przykuwały uwagę publiczności, a przy okazji okazały się szczęśliwe dla zawodnika.

Finał obfitował w emocje, a najbardziej rozczarowany na mecie był faworyt gospodarzy Mike Robertson, który dopiero na ostatnich metrach stracił prowadzenie. Amerykanin, który po drodze toczył zaciętą walkę z Kanadyjczykiem, po przejechaniu mety musiał tłumaczyć się z dość twardej jazdy. - Nie uważam, że przekroczyłem przepisy. To był po prostu agresywny finisz - mówił Seth Wescott.

Wynik finału snowcrossu:

1. Seth Wescott (USA)

 

2. Mike Robertson (Kanada)

 

3. Tony Ramoin (Francja)

 

4. Nate Holland (USA)

Wszystkie wyniki snowboardu ?

Super-blog Vancouver - najciekawsze wpisy dziennikarzy i korespondentów Sport.pl prosto z igrzysk

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Dopiero 5. miejsce Justyny Kowalczyk w biegu na 10 km ?

Więcej o: