Vancouver 2010. Alex Bilodeau dzięki choremu bratu został bohaterem narodowym

Alex Bilodeau przeszedł do historii swojego kraju. Jako pierwszy zdobył dla Kanady złoto podczas olimpiady rozgrywanej w tym kraju. - Dorastanie z osobą upośledzoną wiele mnie nauczyło - przyznał Bilodeau i zadedykował medal starszemu bratu, który jest chory na porażenie mózgowe.

W swoim kraju Kanadyjczykom wybitnie się nie wiodło. Złota nie zdobyli ani w Montrealu w 1976 r., ani dwanaście lat później w Calgary. Klątwę w niedzielę ściągnął Bilodeau, który został mistrzem w jeździe po muldach.

- Wiele zawdzięczam mojemu choremu bratu. Dzięki niemu nauczyłem się inaczej patrzeć w przyszłość - przyznał 23-letni Kanadyjczyk.

Frederic oglądał zawody z trybun. Podczas dekoracji entuzjastycznie podskakiwał i oklaskiwał brata razem z resztą rodziny. Podobnie jak tysiące kibiców, którzy z flagami i trąbkami wyszli na ulice świętować złoty medal.

- To zbyt piękne, by mogło być prawdziwe. Dla całej Kanady zabawa właśnie się zaczęła - uśmiechał się mistrz olimpijski.

Super-blog Vancouver - najciekawsze wpisy dziennikarzy i korespondentów Sport.pl prosto z igrzysk

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Podsumowanie drugiego dnia igrzysk w Vancouver ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.