Vancouver 2010. Ostatnie igrzyska z hokeistami NHL?

Hokeiści rywalizacje na olimpijskiej tafli zaczną dopiero we wtorek, ale już pojawiają się głosy, że mogą to być ostatnie igrzyska, na których kluby NHL puszczą swoich zawodników.

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! ?

Liga NHL nie ma ze światową federacją hokeja podpisanej umowy, w której zobowiązywałaby się zwalniać graczy na kolejne igrzyska i zawieszać rozgrywki w czasie, gdy rozgrywany będzie olimpijski turniej. Właściciele i menedżerowie klubów NHL nie są zbyt chętni by zawrzeć takie porozumienie na kolejne lata.

Klubom NHL wysyłać hokeistów na igrzyska zwyczajnie się nie opłaca. Przez dwa tygodnie igrzysk liga nie ma praktycznie dochodów, zawodnicy wracają z imprezy przemęczeni, często kontuzjowani, a terminarz ligi jest wyjątkowo napięty. Plusów właściciele klubów nie widzą.

- Z naszego punktu widzenia, robienie przerwy w środku sezonu nic do naszego sportu nie wnosi - powiedział Rocky Wirtz, właściciel Chicago Blackhawks.

Co na to zawodnicy? Wielu deklaruje, że nawet mimo braku takiej umowy, bardzo chciałoby na igrzyskach zagrać. Gwiazda Washington Capitals Aleksander Owieczkin powiedział, że jeśli NHL przerwy na olimpijski turniej nie zrobi, on bez względu na konsekwencje zagrałby w kadrze. Jak przewiduje amerykańska prasa - nie on jedyny.

Super-blog Vancouver - najciekawsze wpisy dziennikarzy i korespondentów Sport.pl prosto z igrzysk

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Podsumowanie drugiego dnia igrzysk w Vancouver ?

Więcej o: