Vancouver 2010. Dzień trzeci - rozkład

W poniedziałek na igrzyskach pierwszy start Justyny Kowalczyk, która o 19.00 wystartuje w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym. Relacja Z czuba i na żywo z igrzysk od 17.00

Czym nam się dziś sycić? Czyli zapowiedź Z czuba

 

Justyna Kowalczyk jest wielką faworytką tych igrzysk. Optymiści mówią nawet o czterech złotach, sama zawodniczka tonuje nastroje i mówi, że będzie się cieszyć każdym medalem. Bieg na 10 kilometrów będzie pierwszym sprawdzianem zarówno dla niej, jak i dla rywalek.

Trasa w Whistler, gdzie odbywają się olimpijskie biegi narciarskie, nie będzie sprzyjać Polce, która znakomicie czuje się przed wszystkim na podbiegach. Jednak Kowalczyk jest faworytką nie bez powodu - w tym sezonie dominuje w Pucharze Świata, a w przygotowaniach wykonała tytaniczną pracę.

gim najważniejszym wydarzeniem dnia - niestety bez udziału Polaków - jest przeniesiony z soboty zjazd mężczyzn. To pierwsza alpejska konkurencja na tych igrzyskach. Narciarzom bardzo przeszkadzają warunki na stoku, trasy nie dało się do tej pory przygotować do startu. Faworytem tej konkurencji jest Amerykanin Bode Miller, który będzie chciał sobie powetować bardzo nieudany start cztery lata temu w Turynie. Początek zjazdu o 19.00.

Występy Polaków

Oprócz Kowalczyk w biegu na 10 kilometrów wystąpią także Kornelia Marek, Syliwa Jaśkowiec i Paulina Maciuszek. W biegu na 15 kilometrów mężczyzn, który wystartuje o 21.30 zobaczymy Macieja Kreczmara.

Dwóch Polaków - Maciej Jodko i Mateusz Ligocki - wystartuje w eliminacjach snowboardowego crossu (o 19.30), a potem ewentualnie w dalszych fazach zawodów. Finał o 23:53.

W poniedziałek startują też łyżwiarskie sprinty z Konradem Niedźwieckim, Maciejem Biegą i Maciejem Ustynowiczem, oraz saneczkarstwo kobiet z Eweliną Staszulonek.

Ostatnimi Polakami dzisiaj będzie para sportowa Joanna Sulej-Mateusz Chruścińki, która pojedzie program dowolny

Pełen program

* konkurencje medalowe

Super-blog Vancouver - najciekawsze wpisy dziennikarzy i korespondentów Sport.pl prosto z igrzysk

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Podsumowanie drugie dnia igrzysk w Vancouver ?

Więcej o: