Vancouver 2010. Skoki narciarskie: Wydaje się, że Ammann jest poza zasięgiem

- Wydaje się, że Ammann jest poza zasięgiem, ale na Igrzyskach są niespodzianki. Na skoczni średniej skakał bezkonkurencyjnie, ale teraz będzie skocznia duża i całkiem inna sytuacja. To, że jest w formie, jest bezdyskusyjne, ale innym kandydatom do medalu także nie brakuje dobrej dyspozycji - powiedział serwisowi skijumping.pl Łukasz Kruczek, trener polskich skoczków

Więcej o skokach narciarskich w serwisie skijumping.pl ?

Cała Polska cieszy się ze srebrnego medalu Adama Małysza. Niestety pozostali Polacy spisali się bardzo słabo. Do drugiej serii awansował tylko Kamil Stoch, ale dla czwartego zawodnika z Liberca 27. miejsce to dotkliwa porażka. Na pechowym 31. miejscu zakończył zawody Stefan Hula, Krzysztof Miętus wypadł jeszcze gorzej.

Adam Małysz o Ammannie: jest w takim gazie, że kurcze, trudno O komentarz do zawodów i ocenę poszczególnych zawodników poprosiliśmy trenera kadry Łukasza Kruczka: "Kamil skoczył bardzo dobrze pierwszy skok. Niestety jeszcze nie było tak dobrych warunków jak później i gdyby nie błąd przy lądowaniu byłby po skoku pewnie drugi, lub najdalej trzeci. W drugim skoku "poszedł zbyt do przodu" w trakcie odbicia, co odbiło się na wysokości i w efekcie brakło odległości. Stefan nieco spóźnił skok, natomiast Krzysiek - jemu akurat się nie poszczęściło. W tej grupie zawodników wielu poodpadało (Kuettel, Damjan, Yumoto) wiało wtedy akurat mocniej z tyłu."

Trener odniósł się także do manewru z odpuszczeniem skoku próbnego: -Tę decyzję mieliśmy podjętą już wcześniej i zrealizowaliśmy ten wariant podczas kwalifikacji - było ok. Dlatego też po dyskusjach zdecydowaliśmy, że konkurs potraktujemy tak samo. Decyzja była podjęta na podstawie skoków treningowych, gdzie zwykle te pierwsze miały najlepszą jakość i dlatego postawiliśmy na skakanie bez próbnej. Czy będzie to samo na dużej? Nie wiadomo, zobaczymy jak się treningi ułożą" zapowiedział Kruczek.

Nowy system punktowania z przelicznikami za wiatr ma swoich zwolenników i przeciwników. Na Igrzyskach nie był stosowany. Czy to dobrze? - Ten system ma swoje wady i zalety. Myślę, że w przypadku konkursu na skoczni normalnej, gdzie te wahania wiatru nie były zbyt duże mógłby się sprawdzić, ale na ile poprzestawiało by to wyniki tego nie wiem. Sądzę, że w czołówce by się niewiele zmieniło, gdyż te zmiany kierunku wiatru następowały bardzo powoli i zawodnicy skakali w podobnych warunkach - uważa trener.

Simon Ammann jest w wyśmienitej formie i pozostaje zdecydowanym faworytem do kolejnego złotego medalu. Łukasz Kruczek jest jednak zdania, że da się go pokonać. - Wydaje się, że Ammann jest poza zasięgiem, ale na Igrzyskach są niespodzianki. Na skoczni średniej skakał bezkonkurencyjnie, ale teraz będzie skocznia duża i całkiem inna sytuacja. To, że jest w formie, jest bezdyskusyjne, ale innym kandydatom do medalu także nie brakuje dobrej dyspozycji - zakończył szkoleniowiec

Super-blog Vancouver - najciekawsze wpisy dziennikarzy i korespondentów Sport.pl prosto z igrzysk

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Policja zatrzymała Simona Ammanna ?

Więcej o: