Vancouver 2010. 1:0 dla Londynu

- Jeśli igrzyska w Vancouver będą wyglądać tak, jak dotychczas, Londyn stanie przed wielką szansą - pisze reporter ?Timesa? Owen Slot.

A co ty myślisz o Vancouver? SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil i podyskutuj! ?

Po zaledwie dwóch dniach zimowych igrzysk w Vancouver brytyjscy publicyści zaczynają oceniać imprezę pod kątem tego, co za dwa lata może zaproponować Londyn, który zorganizuje letnią olimpiadę. "Londyn 1 Vancouver 0" - pisze Owen Slot z "Timesa".

"Kiedy 19 miesięcy temu opuszczaliśmy Pekin, cmokaliśmy z niedowierzaniem. W Pekinie było bardzo dobrze - mało wpadek, prawie bezbłędna organizacja, było, co naśladować. Biedny Londyn. Jak zdoła temu dorównać?"

"Ale Vancouver przyszedł Londynowi z pomocą. W tych igrzyskach nie udało się już tak dużo, że organizatorzy imprezy w Londynie mogą chodzić wyprostowani" - stwierdza na redakcyjnym blogu Slot.

"Wcale nie piszę tego z radością - mam nadzieję, że Londyn będzie triumfował, ale liczę także, że podobnie będzie w Vancouver. Jest jeszcze wiele czasu, aby pewne rzeczy naprawić. Jednak na razie Vancouver nie ma się czym chwalić" - tłumaczy brytyjski dziennikarz i wymienia wpadki organizatorów:

- awaria techniczna w najważniejszym momencie ceremonii otwarcia, która opóźniła zapalenie olimpijskiego znicza

- chaos związany z transportem. "Nie jest to moja obserwacja, to słowa z 'Vancouver Sun'. Ale reporterzy, kibice i - co martwi najbardziej - sportowcy, mają duże problemy ze spóźniającymi się lub awaryjnymi autobusami" - wyjaśnia dziennikarz.

- antyolimpijskie protesty na ulicach miasta, które zdołały wpłynąć na trasę sztafety z olimpijskim ogniem tuż przed ceremonią otwarcia

- pogoda , a konkretnie: "Deszcz. Tony deszczu. Wszędzie. Vancouver, Cypress Mountain, Whistler. Bardzo mokro" - pisze Slot.

- śmierć gruzińskiego saneczkarza Nodara Kumaritaszwilego. "Po tragicznej śmierci sportowca jego rywale mówili, że tej śmierci można było zapobiec" - stwierdza dziennikarz.

"Gdyby to wszystko wydarzyło się w Londynie, wyobrażam sobie cyników i negatywnie nastawione tłumy powtarzające, że my nigdy nie możemy zrobić czegoś dobrze, że zmarnowaliśmy pieniądze itd."

"W Vancouver - albo w Whistler gdzie teraz przebywam - atmosfera jest jednak dobra. Wszyscy działają z uśmiechami na twarzach, są dumni i podnieceni faktem organizowania igrzysk".

"Byłoby draństwem liczyć, że szczęście organizatorów w Vancouver się nie odmieni. Ale póki go brakuje, jedynym zwycięzcą jest Londyn" - kończy Slot.

Super-blog Vancouver - najciekawsze wpisy dziennikarzy i korespondentów Sport.pl prosto z igrzysk

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Igrzyska w Vancouver przerosły organizatorów  ?

Więcej o: