Vancouver 2010. NBC zadowolone z oglądalności

Sobotnia widownia transmisji igrzysk w NBC przewyższyła najlepszy wynik sprzed czterech lat z Turynu. Badania wskazują, że relacje z Vancouver oglądało tego dnia 26,2 mln Amerykanów.

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! ?

To wynik świetny zważywszy na fakt, że organizatorzy byli zmuszeni odwołać ze względu na złą pogodę sobotnie konkurencje alpejskie. Zwykle to właśnie Bode Miller - a także Lindsay Vonn - przyciągają przed telewizory Amerykanów podczas zimowych igrzysk.

Inny popularny w USA sport - łyżwiarstwo figurowe - też na dobre się jeszcze nie zaczął, dlatego pierwszymi bohaterami Amerykanów są Apolo Ohno - złoty medalista w short tracku oraz Hannah Kearney, która wygrała rywalizację w jeździe po muldach pokonując faworytkę z Kanady Jennifer Heil.

Piątkową ceremonię otwarcia oglądało w NBC 32,6 mln Amerykanów.

Super-blog Vancouver - najciekawsze wpisy dziennikarzy i korespondentów Sport.pl prosto z igrzysk

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu. Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Zagłosuj na bohatera dnia w Vancouver! ?

Więcej o: