Vancouver 2010. Ohno wyrównał rekord

Apolo Anton Ohno zdobył w sobotę swój pierwsze w Vancouver, a szósty w karierze medal olimpijski w short-tracku. Tym samym wyrównał rekord w tej dyscyplinie. Tyle, że pozostała piątka zawodników, którzy mają na swoim po pięć krążków olimpijskich przeszła na emeryturę.

Zawody na 1500 m wygrał Lee Jung-Su z Korei Południowej. Amerykanin Ohno medal zdobył w bardzo szczęśliwych okolicznościach. Na ostatnim okrążeniu na trzech pierwszych miejscach znajdowali się Lee oraz jego rodacy Sung Si-Bak oraz Lee Ho-Suk. Tymczasem tuż przed metą wpadli na siebie i przewrócili się Sung i Lee H-S, który cztery lata temu w Turynie wywalczył na tym dystansie srebro. Sędziowie uznali, że zawinił najbardziej doświadczony i utytułowany (w dorobku kilka tytułów mistrza świata) ostatni z wymienionych.

Dramat Koreańczyków wykorzystał Amerykanin Apolo Anton Ohno, dla którego to już szósty olimpijski medal - tyle samo medali ma jeszcze pięciu innych łyżwiarzy, tyle tylko, że wszyscy znajdują się już na emeryturze.

27-letni Ohno triumfował na olimpiadzie dwukrotnie - na 1500 m w Salt Lake City i na 500 m w Turynie. W Vancouver po brąz sięgnął jego rodak J. R. Celski.

Przeczytaj więcej o finale short-tracku w serwisie Vancouver 2010 ?