Vancouver 2010: Będzie finansowa klapa?

PRZEGLĄD PRASY: Spadająca oglądalność, wycofujący się sponsorzy, kryzys - MKOl ma coraz większe problemy - donosi ?Dziennik?.

Do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku zgłosiły się zaledwie 3 miasta. To najmniej od 1988 roku. Powód? Rosnące koszty i malejące wpływy. W 2003 roku, gdy ogłoszono gospodarza zimowej olimpiady 2010 r., Kanadyjczycy szacowali, że na organizację turnieju wydadzą 660 mln. dolarów. Suma ta urosła do 6 miliardów! Co prawda organizatorzy nie obawiają się, że Vancouver podzieli los Montrealu, który po olimpiadzie w 1976 roku przez 30 lat spłacał długi, ale i tak nie wierzą, że wyjdą na zero.

Kryzys sprawił, że chętnych do wykładania bajoński sum nie ma. Co prawda Generla Motors, Royal Bank of Canada oraz Hudson`s Bay zapłaciły władzom miasta w sumie 760 mln dol. kanadyjskich. To dużo w porównaniu z innymi miastami, ale poprzednicy Vancouver mieli znacznie mniejsze koszty.

Sytuację pogarsza zainteresowanie widzów. Według badań przeprowadzonych w USA oglądalność igrzysk w Turynia była mniejsza niż "Amerykańskiego idola". Telewizja NBC, która kupiła prawa do Vancouver szacuje, że straci na tym 250 mln. dol.

Vancouver na Sport.pl

Już od piątku na portalu Sport.pl igrzyska w Vancouver

Codzienne relacje Z Czuba i na żywo, relacje prosto z Kanady specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A rano o godz. 9 w TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola. Zapraszamy do śledzenia igrzysk w Sport.pl

Specjalny serwis Sport.pl -