Vancouver 2010. "Sporting News" przewiduje. Polskich pięć medali?

Pięć medali zdobędą polscy sportowcy w Vancouver - tak wynika z symulacji amerykańskiego magazynu "Sporting News". Trzy zdobędzie Justyna Kowalczyk, po jednym - Adam Małysz i Tomasz Sikora.

Według gazety Kowalczyk wygra rywalizację na 10 km techniką dowolną oraz bieg łączony (7,5 km techniką klasyczną + 7,5 km techniką dowolną). W sprincie techniką klasyczną przegra tylko ze Słowenką Petrą Majdić.

"Sporting News" nie widzi Kowalczyk w gronie medalistek na 30 km techniką klasyczną - zgodnie z ich przewidywaniami wygra Finka Virpi Kuitunen. - Będę walczyła o medal na każdym dystansie, ale wychodzi na to, że na złoto największe szanse mam przedostatniego dnia, na 30 km klasykiem - mówiła Kowalczyk w styczniu. Techniką klasyczną Polka nie ma sobie równych na świecie.

Amerykański magazyn przewiduje, że brązowy medal na normalnej skoczni (konkurs 13 lutego) wywalczy Adam Małysz. Wygrać mają Austriacy Thomas Morgenstern i Wolfgang Loitzl. Kolejność czołowej trójki na dużej skoczni ma - według "SN" wyglądać następująco: Gregor Schlierenzauer (Austria), Janne Ahonen (Finlandia) i Loitzl.

Trzecim polskim medalistą według czasopisma będzie biatlonista Tomasz Sikora . Podobnie jak cztery lata temu ma zająć drugie miejsce w ostatniej konkurencji, czyli biegu na 15 km ze startu wspólnego. Złoty medal ma tym razem przegrać z Norwegiem Ole Einarem Bjorndalenem.

W dotychczasowych występach na zimowej olimpiadzie polscy sportowcy zdobyli łącznie osiem medali.

Więcej o: