Mamy pierwszy sukces Polski w Paryżu. Faworytka pokonana!

Po piątkowej ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich czas na emocje stricte sportowe. W sobotę 27 lipca do gry wchodzą między innymi Iga Świątek i siatkarze. W porannej sesji zmagań polscy kibice mieli już pierwsze powody do radości. Alicja Klasik sprawiła niemałą niespodziankę w turnieju szpadzistek. To dyscyplina, w której mamy tradycje medalowe.

20-letni Alicja Klasik udanie rozpoczęła rywalizację w turnieju olimpijskim. W turnieju pań mierzyła się z faworyzowaną, wyżej notowaną reprezentantką Włoch Giulią Rizzi. Mimo tego, że nie była faworytką, wygrała i jest już w 1/8 finału rywalizacji szpadzistek. To wielka niespodzianka.

Zobacz wideo Czy w siatkówce jest spalony? Co Polacy wiedzą o tej dyscyplinie sportu?

Sukces Klasik. Faworytka pokonana

- Polka świetnie zaczęła walkę i prowadziła po pierwszych trzech minutach 3-0, w końcówce Włoszka dogoniła Polkę i przy stanie 11-11 zakończył się czas walki. O zwycięstwie zadecydowało decydujące trafienie, które wykonała Polka - relacjonuje profil Sporty Olimpijskie na portalu X.

Rizzi to niezwykle doświadczona, 36-letnia włoska szpadzistka - wicemistrzyni Europy w drużynie. W rankingu Międzynarodowej Federacji Szermierczej zajmuje wysokie piąte miejsce. Klasik notowana jest na 40. lokacie. Tegoroczna rywalizacja olimpijska jawi się jako niezwykle elitarna. Dodatkową trudnością jest fakt, że zmagania toczone są w formacie pucharowym. Zwycięzcy przechodzą dalej, a przegrani nie mają już szans na rehabilitację.

Dla Alicji Klasik udział w turnieju olimpijskim w Paryżu to debiut na igrzyskach. O 14:10 nasza reprezentantka powalczy o najlepszą ósemkę turnieju. Jej rywalką będzie zwyciężczyni pojedynku Young Mi Kang z Nelli Differt.

Ćwierćfinały powinny rozpocząć się o 15:50, a półfinały o 19:00. Finałowa rywalizacja szpadzistek zaplanowana jest na 21:30 - także w sobotę. 

Polska ma tradycje medalowe związane z szermierką. W tej dyscyplinie sportu reprezentanci i reprezentantki biało-czerwonych zdobyli 22 medale. Cztery z nich były złote, a po dziewięć srebrnych i brązowych. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.