Morawiecki skomentował decyzję MKOl ws. Rosjan. Mocno. "Skandal i zdrada"

Premier Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki zajął zdecydowane stanowisko ws. decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o przywróceniu Rosjan i Białorusinów do rywalizacji międzynarodowej. "Zrobimy, co w naszej mocy, żeby sport pozostał wolny od rosyjskich wpływów" - zakomunikował na Twitterze.

We wtorek stało się to, o czym spekulowano od dawna. Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOI) przywrócił sportowcom z Rosji i Białorusi możliwość startów na arenach międzynarodowych. Podczas posiedzenia MKOl-u zdecydowano, że zawodnicy z obu krajów będą mogli powrócić do startów pod neutralną flagą. Decyzja spotkała się z ogromną falą krytyki, a komentarza udzielają już najważniejsze osoby, nie tylko ze świata sportu, ale i polityki.

Zobacz wideo Fernando Santos poznaje reprezentację. Zaczął od sztormu

Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie decyzji MKOL-u. "Skandal i zdrada"

Premier Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki zabrał głos na temat decyzji podjętej przez MKOl. Polityk zakomunikował, że Polska stanowczo sprzeciwia się dyspozycjom Komitetu.

"Decyzja MKOl-u o przywróceniu rosyjskich sportowców do rywalizacji to skandal i zdrada prawdziwego ducha sportu. Poleciłem ministrowi Kamilowi Bortniczukowi, aby przekazał władzom nasz stanowczy sprzeciw. Zrobimy, co w naszej mocy, żeby sport pozostał wolny od rosyjskich wpływów" - możemy przeczytać na Twitterze szefa rządu.

2023-01-18-19 67 Halowe Mistrzostwa Polski Arena Torun Oficjalnie: Polska po raz drugi zorganizuje HMŚ! "Najlepsze w historii"

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Wcześniej jasną deklarację w tej sprawie przedstawił również wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk. Na ten moment nie wiadomo, czy decyzja MKOl-u będzie również dotyczyć startu na igrzyskach olimpijskich, ale Wawrzyk uważa, że polscy sportowcy powinni odmówić uczestnictwa w zawodach z udziałem Rosjan i Białorusinów. - Będziemy nadal starali się działać na rzecz tego, by ta decyzja nie weszła w życie - zapowiedział.

Valentina Petrillo We Włoszech zawrzało po mistrzostwach. Wszystko przez transpłciową paralekkoatletkę

Polska nie jest jedynym państwem, które jasno deklaruje swoje stanowisko w sprawie zakazu dopuszczenia Rosjan i Białorusinów do rywalizacji. Takie samo zdanie w tej sprawie mają: Ukraina, Czechy, Francja, Wielka Brytania oraz kraje skandynawskie.

Więcej o: