IO w Paryżu tylko dla bogaczy. Ceny biletów szokują. Zwłaszcza w złotówkach

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu mogą przejść do historii jako jedne najdroższych, jeśli chodzi o wejściówki dla kibiców. Nawet 30 tysięcy euro, czyli ponad 140 tys. złotych będzie musiała zapłacić osoba, która przez sześć dni zechce obejrzeć zmagania w kilku konkurencjach.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu odbędą się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia 2024 roku. Wszystko wskazuje na to, że tym razem kibice będą mogli gościć na trybunach najważniejszej imprezy sportowej. Podczas IO w Tokio nie byli dopuszczeni z powodu pandemii COVID-19. Jednocześnie wycieczka do Paryża będzie stanowiła niemały wydatek dla kibiców spragnionych sportowych atrakcji. 

Zobacz wideo Kamil Łaszczyk o freak fightach: Smutne, że dzieci chcą oglądać nie prawdziwy sport, a to

Igrzyska olimpijskie w Paryżu dla prawdziwie bogatych kibiców

Po raz pierwszy w historii fani będą mogli skorzystać z tzw. oferty hospitality, co da im możliwość spersonalizowania swojego pobytu w stolicy Francji na czas igrzysk. Będą mogli wybrać m.in. długość pobytu, czy szczegóły dotyczące zakwaterowania. 

- Wierzymy, że uczestnictwo w igrzyskach olimpijskich powinno być doświadczeniem życia. Wraz z Komitetem Organizacyjnym Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 i Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim pracowaliśmy nad stworzeniem nowej, innowacyjnej oferty hospitality, która gwarantuje bilety na wybrany sport. Mamy coś dla każdego kibica - powiedział Paul Caine, prezes firmy On Location, która stworzyła platformę ticketową, cytowany przez Interię.

Portal wyliczył, że podstawowy pakiet hospitality (na dwie doby) kosztuje 1935 euro (9179 zł) za osobę. Taki pakiet oferuje pobyt w trzygwiazdkowym hotelu i bilet na zmagania w dwóch dyscyplinach. Z kolei wybór pakietu, które oferuje cztery dni i cztery różne bilety to już wydatek 7 tysięcy euro za osobę (33 200 zł).

Najdroższy, sześciodniowy z sześcioma biletami, to zatrważające 30 tysięcy euro (142 292 zł).

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ceny pojedynczych biletów na poszczególne wydarzenia również nie należą do najmniejszych. Wejście na finał zmagań lekkoatletycznych? Od 85 euro (403 zł) do 690 euro (3270 zł). Z kolei bilet na mecz ćwierćfinałowych zmagań w siatkówce to koszt od 50 euro (237 zł) do 180 euro (853 zł).

Więcej o: