Polski rząd pójdzie na całość? Wiceminister mówi wprost. "Byłoby nas stać"

Polska i Słowacja mogą zgłosić wspólną kandydaturę do zorganizowania zimowych igrzysk olimpijskich w 2034 roku. - Jest to plan, który jest na etapie budowania koncepcji i możliwości realizacji tego planu - mówił w RMF FM wiceminister sportu i turystyki, Andrzej Gut-Mostowy.

Pierwsza o pomyśle organizacji zimowych igrzysk w Polsce i Słowacji w 2034 roku informowała w zeszłym tygodniu "Gazeta Krakowska". - Wstępne deklaracje i rozmowy były już w kuluarach prowadzone. Jednak na razie formalnych rozmów i uzgodnień jeszcze nie ma – mówił wiceminister Andrzej Gut-Mostowy cytowany przez gazetę. Podkreślał, że kandydatura miałaby być oparta o polskie i słowackie Tatry. Po niespełna tygodniu wiceminister rzucił więcej światła na całą sprawę.

Zobacz wideo Krzynówek wskazał wzór dla Santosa. "Szatnia była razem z nim"

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Polsce i Słowacji? "Konkretnie działania po Igrzyskach Europejskich"

We wtorkowy poranek wiceminister Andrzej Gut-Mostowy był gościem radia RMF FM. Podczas rozmowy przekonywał, że Polska jest niemalże gotowa pod względem infrastrukturalnym do zorganizowania igrzysk olimpijskich. - Zakopane i Podtatrze jest w zupełnie innym miejscu niż kilkanaście lat temu. Jest zrobiona zakopianka, Wielka Krokiew. Jesteśmy zdecydowanie dużo bliżej, wykonano wiele inwestycji, przede wszystkim tor lodowy jest na ukończeniu - twierdził.

- Już rozmawialiśmy na temat Zimowych Igrzysk Olimpijskich ze Słowacją. Jest to plan, który jest na etapie budowania koncepcji i możliwości realizacji tego planu. Konkretne działania podejmiemy już po Igrzyskach Europejskich w Krakowie - dodawał wiceszef resortu sportu i turystyki. Igrzyska Europejskie odbędą się w dniach 21 czerwca - 3 lipca bieżącego roku.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ostatnie Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbyły się w 2022 roku w Pekinie. Następne, w 2026 roku, zaplanowane są w Mediolanie i Cortinie d’Ampezzo.

Więcej o: