550 godzin igrzysk olimpijskich w otwartej telewizji. Dobra wiadomość dla kibiców

Koncern Warner Bros. Discovery i Europejska Unia Nadawców (EBU) nabyły prawa do transmisji igrzysk olimpijskich w latach 2026-2032. W umowę włączone są zarówno zimowe, jak i letnie zawody. Wyliczono, że w otwartej telewizji i innych kanałach online kibice zobaczą 550 godzin transmisji.

"Discovery Communications Inc., właściciel kanałów Discovery Channel i Eurosport, wykupił ogólnoeuropejskie prawa do pokazywania igrzysk olimpijskich aż do 2024 roku. Umowa była warta blisko 1,5 miliarda dolarów" - informowaliśmy przed siedmioma laty. Przyszłoroczne zawody w Paryżu nie będą jednak ostatnimi, które poprowadzi amerykański gigant. W poniedziałek poinformowano o dzielonej licencji z Telewizją Polską.

Zobacz wideo Nowa Iga Świątek. Jednak Djoković, a nie Nadal? [Sport.pl LIVE]

Igrzyska olimpijskie. Wiemy, gdzie obejrzeć zawody przez następną dekadę

TVP Sport poinformowało na stronie o nadchodzących IO, że "kolejne cztery zostały pozyskane przez EBU (Europejską Unię Nadawców) od Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego dla 49 telewizji do niej należących, wśród których znajduje się Telewizja Polska". Wyliczono, że w trakcie letnich igrzysk w Los Angeles (2028) i Brisbane (2032) odbędzie się 350 godzin transmisji na żywo. Będą one dostępne nawet na trzech kanałach telewizyjnych.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Do tego dochodzi 200 godzin transmisji z zimowych igrzysk w 2026 roku w Mediolanie i cztery lata później. Nieznane jest jednak miejsce organizacji imprezy, która odbędzie się w 2030 roku. Wśród kandydatów wymienia się Salt Lake City (USA) i Sapporo (Japonia). "Dodatkowo, w nowym pakiecie rywalizację olimpijską będzie można pokazać także w specjalnym kanale internetowym" - podkreśla Telewizja Polska.

Telewizja Polska nie wspomniała jednak, że nie będzie jedynym nadawcą, który zajmie się relacjonowaniem zawodów w naszym kraju. Światło na sprawę rzucił Eurosport, należący do grupy Warner Bros. Discovery, który również nabył prawa do transmisji igrzysk olimpijskich w latach 2026-2032. Jak czytamy na stronie nadawcy, "Warner Bros. Discovery pozostanie jedynym miejscem pokazującym każdy moment igrzysk olimpijskich w streamingu, w tym na platformie discovery+, a w Polsce w Eurosporcie Extra w Playerze. Firma będzie miała także pełne prawa do transmisji igrzysk w kanałach płatnych, w tym na antenach Eurosportu" - czytamy. 

- Warner Bros. Discovery, dzięki niedawnemu połączeniu Warner Media i Discovery, jest jedną z największych globalnych grup medialnych działającą w każdym gatunku rozrywki i na wszystkich platformach. To porozumienie pokazuje, jak ważne są igrzyska olimpijskie w Europie. MKOl redystrybuuje 90% uzyskiwanych przychodów. Ta długoterminowa współpraca zapewnia niezwykle ważną stabilizację finansową ruchowi olimpijskiemu, a co za tym idzie przekłada się na wsparcie sportowców - podkreślił Thomas Bach, Przewodniczący MKOl. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.