Drugi najludniejszy kraj świata chce zorganizować IO. "Zrobimy to na wielką skalę"

Indie będą się starać o organizację igrzysk olimpijskich w 2036 roku. Taką informację przekazał minister sportu Anurag Thakur. - Mogę zapewnić, że nie tylko zorganizujemy igrzyska olimpijskie, ale zrobimy to na wielką skalę - zapowiedział.

Najbliższe letnie igrzyska olimpijskie odbędą się w 2024 roku w Paryżu. Gospodarzami kolejnych edycji będą Stany Zjednoczone (2028) oraz Australia (2032). Obecnie nie wiadomo, który kraj zorganizuje igrzyska w 2036 roku, ale media informują o coraz większej liczbie kandydatów. 

Zobacz wideo Historyczny sukces Ślepska Malow. Pierwszy raz awansowali do ćwierćfinału pucharu Polski

Indie będą się starać o organizację letnich igrzysk olimpijskich

Jednym z nich są Indie. Drugi pod względem liczby ludności kraj na świecie już wcześniej ubiegał się o organizację turnieju tej rangi, a teraz wydaje się, że zamierza zrobić kolejny krok w tym celu. Minister Sportu Indii Anurag Thakur zapowiedział, że przedstawi plan działania podczas spotkania MKOl we wrześniu 2023 roku, które odbędzie się w Bombaju. Dodał, że miastem-gospodarzem ma być Ahmadabad w stanie Gudźarat. 

- Indie robią postępy we wszystkich sektorach, od produkcji po usługi, dlaczego nie rozwijać się także sporcie? Indie są gotowe do ubiegania się o organizację igrzysk olimpijskich w 2036 roku. Nie ma powodu, abyśmy mówili "nie". Mogę zapewnić, że nie tylko zorganizujemy igrzyska olimpijskie, ale zrobimy to na wielką skalę. Gudźarat kilkakrotnie wyrażał chęć zorganizowania igrzysk. Ten stan ma odpowiednią infrastrukturę, od hoteli aż po kompleksy sportowe. Wszyscy wiemy, że znani są już gospodarze do 2032 roku, ale mamy nadzieję i jestem pewien, że Indie w pełni przygotują się do organizacji igrzysk olimpijskich w 2036 roku - powiedział Thakur w rozmowie z dziennikiem "Times of India". 

Russell Wilson Paskudna kontuzja w NFL. Boli od samego patrzenia [WIDEO]

MKOl przekazał, że prowadzi wstępne rozmowy z 10 miastami, ale nie ujawnił jeszcze konkretnej daty wyboru gospodarza. Jednym z konkurentów Indii ma być Katar. Zdaniem "The Guardian", również ten kraj chce wziąć udział w przetargu o organizację igrzysk olimpijskich w 2036 roku

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli MKOl zdecyduje się na organizację letnich igrzysk olimpijskich w Indiach lub Katarze, oznaczać to będzie, że już drugi raz z rzędu odbędą się one w Azji. Poprzednia edycja miała miejsce w Japonii, a konkretnie w Tokio. 

3Mistrzostwa Swiata w Pilce Siatkowej Mezczyzn 2018 Szokujące doniesienia ws. Rosjan. Złamali przepisy 360 razy

Więcej o: