Tyle Dawid Kubacki zarobił za medal ZIO. Jest oświadczenie ministerstwa

Ministerstwo Sportu wydało specjalne oświadczenie w sprawie ostatnich doniesień medialnych. Poznaliśmy konkretne kwoty, więc dowiedzieliśmy się, ile zarobił Dawid Kubacki za brązowy medal.

W niedzielę oficjalnie zakończyły się XXIV zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. Polscy sportowcy zdecydowanie nie będą ich wspominać zbyt dobrze, ponieważ były to dla nas najsłabsze igrzyska od lat. Nasi zawodnicy przywieźli z Chin zaledwie jeden medal i to brązowy. Ostatni raz tak źle było w 1998 roku w Nagano, kiedy to nie zdobyliśmy ani jednego krążka.

Zobacz wideo Były król strzelców ekstraklasy może skończyć karierę. "Jestem pół roku bez grania"

Wiadomo, ile zarobił Kubacki. Ministerstwo dementuje plotki

Ten jedyny brązowy medal zdobył dla Polski Dawid Kubacki. 31-latek sięgnął po niego w konkursie indywidualnym na normalnej skoczni. Blisko kolejnego krążka był także jego kolega z kadry Kamil Stoch, który zajął jednak ostatecznie czwarte miejsce na skoczni dużej. Stracił w ten sposób szansę na swój piąty medal igrzysk.

Kamiła Walijewa 15-letnia Walijewa zabrała głos po igrzyskach. "Nigdy tego nie zapomnę"

W poniedziałek Ministerstwo Sportu i Turystyki wydało specjalne oświadczenie ws. zakończonych właśnie igrzysk olimpijskich. Jak podkreślono, miało ono na celu zdementowanie nieprawdziwych informacji, które pojawiały się w ostatnich dniach na temat wynagrodzeń dla sportowców, który zdobędą medale na igrzyskach. Dowiedzieliśmy się z niego, ile zarobił Dawid Kubacki

Z oświadczenia ministerstwa wynika, że za zdobycie złotego medalu sportowcowi przysługuje nagroda w wysokości 80 500 złotych, za zdobycie srebrnego - 57 500 zł, a brązowego - 46 000 zł. Podkreślono w nim także, że "Ministerstwo Sportu i Turystyki nie przyznało i nie planuje przyznania nagród pracownikom resortu w związku z zakończonymi igrzyskami".

Kamil Bortniczuk Minister sportu reaguje na kompromitację w Pekinie. Nowa inwestycja

Swoje nagrody wyznaczył także PKOl - 120 000,00 zł za złoto, 80 000,00 zł za srebro i 50 000,00 zł za brąz. W sumie więc Dawid Kubacki za swój medal z Pekinu zarobi aż 96 tysięcy złotych.

Więcej o: