'Włoska Edyta Górniak' w akcji. "Ktoś tu zepsuł hymn". I to na igrzyskach [WIDEO]

Zakończyły się zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. Na koniec ceremonii zamknięcia nastąpiło symboliczne przekazanie organizacji imprezy. Odegrano hymn przyszłego gospodarza. Piosenkarka wykonująca hymn Włoch nie uniknęła porównań do Edyty Górniak.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie przeszły do historii. Nie były one udane dla Polski. Tylko jeden brązowy medal Dawida Kubackiego to wynik z pewnością poniżej oczekiwań. Polska zajęła 27. miejsce w klasyfikacji medalowej, którą wygrała Norwegia. Norwegowie zdobyli aż 37 medali, w tym 16 złotych. Na drugim miejscu plasują się Niemcy (12-10-5), a na trzecim gospodarze Chińczycy (9-4-2).

Zobacz wideo Waldi pierwszą maskotką igrzysk. Po co komu olimpijskie pluszaki?

W niedzielę, w "Ptasim Gnieździe", jak nazywany jest Stadion Olimpijski w Pekinie, odbyła się ceremonia zamknięcia zimowych igrzysk olimpijskich, które przez ponad dwa tygodnie odbywały się w Chinach. 

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Nie zabrakło występów artystycznych, parady sportowców, oficjalnych przemówień, a także symbolicznego przekazania organizacji zimowych igrzysk olimpijskich. Następnie odbędą się w 2026 roku we Włoszech. Organizować je będą Mediolan i Cortina d'Ampezzo.

Zaskakująca interpretacja włoskiego hymnu. Nie wszystkim przypadł do gustu

Pod koniec ceremonii przed zgromadzoną publicznością wystąpiła Malika Ayane, włoska piosenkarka muzyki pop. Miała zaśpiewać hymn Włoch, przyszłego gospodarza igrzysk. I to zrobiła, ale jej interpretacja włoskiej pieśni narodowej nie wszystkim przypadła do gustu. Znacząco różniła się od tej, którą mogą kojarzyć chociażby kibice piłki nożnej oglądający mecze piłkarskiej reprezentacji Włoch. W Polsce jej występ zaczęto porównywać, do nieudanego występu Edyty Górniak, która wykonała polski hymn przed meczem reprezentacji Polski z Koreą Południową na mistrzostwach świata w 2002 roku.

A tu dla porównania występ Edyty Górniak przed meczem Korea Południowa - Polska na MŚ w Korei i Japonii w 2002 roku:

 

"Ktoś tu zepsuł hymn Włoch", "to jakaś włoska Edyta Górniak?" - to tylko niektóre komentarze po występie wokalistki.

Więcej o:
Copyright © Agora SA