Skandal po porażce Rosjan w finale. Hokeista zaatakował. "To jest wasz chleb! Żryjcie!"

Rosyjscy dziennikarze liczą, że ukarany zostanie rosyjski hokeista, który po przegranym finale wulgarnie zaatakował ich w mediach społecznościowych. - WSZYSCY, którzy krytykowali nas przez cały ten turniej i czekali, nawet przed finałem na naszą porażkę, większość rosyjskich mediów, to jest wasz chleb! Żryjcie - napisał Anton Slepyszew.

Reprezentacja Finlandii sięgnęła po złoty medal igrzysk olimpijskich w hokeju na lodzie. W finale Finowie pokonali sensacyjnie drużynę Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego 2:1. To pierwsze olimpijskie złoto dla tego kraju w tej dyscyplinie.

Zobacz wideo "Mamy teraz taki sezon, jak w 2014/2015"

"To jest wasz chleb! Żryjcie!!!! Nie udławcie się!"

Rosyjskie media nie pozostawiają suchej nitki na osobach odpowiedzialnych za przygotowanie hokeistów do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Branżowy portal allhockey.ru już w tytule ostro nawołuje: "Nasze serca domagają się zmiany! I gra drużyny rosyjskiej - też". Autorzy artykuły podkreślają, że gra rosyjskich hokeistów wygląda tak źle, że nawet w przypadku zwycięstwa nikt nie chciałby ponownie oglądać skrótów.

"Powstaje naturalne pytanie: co z tym zrobimy? Trzeba zmienić sytuację, w której gra reprezentacja narodowa. Patrzy na to młodsze pokolenie i każdy z nich wie, czym jest hokej. Zgadzam się, nie możemy pozwolić dzieciom w naszym kraju myśleć, że hokej to ciągła walka o spełnienie "sprawy o znaczeniu narodowym" - napisano.

W bardzo mocnym tonie grzmiał po meczu Boris Majorow. "To wstyd dla naszego hokeja! Jeśli nie wyciągniemy wniosków, pozostaniemy w roli "ulubieńców", których w zasadzie nikt już nie szanuje – ani Dania, ani Szwajcaria, ani Honduras" - rzekł był radziecki hokeista w rozmowie z Match TV.

Jednak krytyka bardzo nie spodobała się niektórymi zawodnikom. Anton Slepyszew przeczuwał trudne pytania po przegranym meczu i nie zatrzymał się w strefie mieszanej. To nie oznaczało jednak, że nie zamierza zabrać głosu. Zrobił to na Instagramie, zaatakował media i wywołał ogromną burzę.  

- Chciałbym bardzo podziękować tym, którzy naprawdę w nas wierzyli!!! To był ZESPÓŁ! Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy! Dziękuję wszystkim za to srebro! Wygraliśmy to!!! Wszyscy gów*** hejterzy, oceniający, WSZYSCY, którzy krytykowali nas przez cały ten turniej i czekali, nawet przed finałem na naszą porażkę, większość rosyjskich mediów, to jest wasz chleb! Żryjcie!!!! Nie udławcie się!!!!!! - napisał 27-latek.

 

Dziennikarze są zaskoczeni taką reakcją hokeisty. Apelują, aby usunął post. - Najwyraźniej wszystkie siły rzucił na pisanie postów w internecie. Powinien pokazać się na lodowisku hokejowym, a nie na Instagramie! - odniósł się rosyjski komentator Dmitrij Guberniew w rozmowie dla "Sport Express". Media oczekują, że klub Slepyszewa CSKA Moskwa oraz do zarządzający ligą rosyjską (KHL), nałożą na zawodnika karę za niestosowny wpis. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA