Monstrualne uda amerykańskiego łyżwiarza robiły furorę. "Chodzi o to, jak je używasz"

"Nie chodzi o wielkość nóg tylko to, jak ich używasz" - napisał Amerykanin Joey Mantia po zakończeniu IO 2022 w Pekinie. Brązowy medalista odniósł się tym samym do własnego zdjęcia, które niespodziewanie zyskało popularność w sieci.

36-letni Joey Mantia to łyżwiarz szybki ze Stanów Zjednoczonych. Doświadczony zawodnik jechał do Pekinu prawdopodobnie na ostatnie igrzyska olimpijskie w karierze. Choć indywidualnie zajął czwarte miejsce w biegu masowym oraz szóste w biegu na dystansie 1500 metrów, to udało mu się zdobyć brązowy medal w zawodach drużynowych. To jednak nie o sportowych wyczynach Amerykanina było najgłośniej w ostatnich dniach. 

Zobacz wideo Kubacki potrafi wstawać z kolan. "Większość zawodników by się nie podniosła"

Beijing Olympics Ice HockeySensacja w finale olimpijskiego turnieju hokeja. Historyczne złoto

Amerykanin skomentował swoje zdjęcie: Nie chodzi o wielkość nóg tylko to, jak ich używasz

Jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk Amerykanin opublikował zdjęcie ud, które opatrzył żartobliwym podpisem: "Nie trzeba ćwiczyć. Wystarczy, że rozumiesz kwestię odpowiedniego ułożenia kątów i świateł". Fotografia, na której widać nienaturalnie umięśnione nogi szybko zyskała popularność w sieci.

 

W trakcie igrzysk łyżwiarz skoncentrował się na rywalizacji sportowej, ale po zdobyciu medalu zdecydował się odnieść do poprzedniej fotografii. Tym razem Mantia opublikował zdjęcie wraz z czeską łyżwiarką Martiną Sablikovą. Obaj sportowcy mają na szyjach zawieszone brązowe medale zdobyte na IO 2022 w Pekinie. Widać jednak znaczną różnicę w wielkości ich nóg. "Nie chodzi o wielkość nóg tylko to, jak ich używasz" - przekazał Joey Mantia. 

Igrzyska w Pekinie przeszły do historii. Za nami ceremonia zamknięcia [ZAPIS RELACJI]Igrzyska w Pekinie przeszły do historii. Za nami ceremonia zamknięcia [ZAPIS RELACJI]

Sablikova to wielokrotna medalista olimpijska. Czeszka ma na koncie łącznie siedem medali (trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe) głównie zdobyte w biegach na dystansach 3000 i 5000 metrów. Podobnie jak dla Mantii, IO 2022 w Pekinie były dla Sablikovej ostatnią szansą na zdobycie medalu na igrzyskach olimpijskich. Czeszka ma 34 lata. Dzięki brązowemu medalowi stała się najbardziej utytułowanym sportowce w historii Czech

Więcej o: