Ostatni dzień igrzysk. Pytanie, czy organizatorzy zdążą rozegrać ostatnie konkurencje? [ROZKŁAD]

Przed Polakami ostatnie starty podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie i ostatnia szansa na poprawę dorobku medalowego biało-czerwonych.

Jeśli chodzi o dorobek medalowy polskich sportowców, zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie nie są jak dotąd dla biało-czerwonych zbytnio udane. Jak dotąd z krążka cieszył się jedynie Dawid Kubacki, który wywalczył brąz w konkursie indywidualnym na normalnej skoczni. Choć kilku polskich sportowców było blisko miejsca na podium, żadnemu z nich nie udało się zająć jednej z trzech pierwszych lokat.

Zobacz wideo Wiemy, czemu Stoch nie zdobył medalu. "To mu się już zdarzało"

Jako pierwsi do rywalizacji wkroczą Zuzanna Czapska, Maryna Gąsienica-Daniel, Magdalena Łuczak, Michał Jasiczek i Paweł Pyjas, którzy wystartują w drużynowych zawodach w narciarstwie alpejskim. Choć trzeba dodać, że nie ma pewności, czy oni pojawią się na starcie rywalizacji. Zawody drużynowe były zaplanowane już na sobotę, jednak z powodu fatalnych warunków, rywalizacja została przeniesiona na niedzielę. Prognozy pogody jednak wcale nie są lepsze, o czym z polskimi olimpijczykami rozmawiał Łukasz Jachimiak.

Następnie do startu, w ostatniej "polskiej" konkurencji, staną polskie biegaczki. W rywalizacji kobiet na dystansie 30 kilometrów stylem dowolnym wystartują Izabela Marcisz, Monika Skinder, Weronika Kaleta, Magdalena Kobielusz i Karolina Kukuczka. Ten bieg był początkowo zaplanowany na 7:30, ale ze względu na warunki atmosferyczne (temperaturę odczuwalną sięgającą nawet -35 st. C.), zdecydowano się przenieść tę rywalizację na godz. 4:00 czasu polskiego.

Plan startów Polaków - ZIO (niedziela, 20 lutego)

  • 2:00 - narciarstwo alpejskie, zawody drużynowe, 1/8 finału (Zuzanna Czapska, Maryna Gąsienica-Daniel, Magdalena Łuczak, Michał Jasiczek, Paweł Pyjas)
  • 2:40 - narciarstwo alpejskie, zawody drużynowe, 1/4 finału
  • 3:09 - narciarstwo alpejskie, zawody drużynowe, 1/2 finału
  • 3:28 - narciarstwo alpejskie, zawody drużynowe, mały finał
  • 3:37 - narciarstwo alpejskie, zawody drużynowe, finał
  • 4:00 - biegi narciarskie, bieg kobiet na 30 kilometrów stylem dowolnym (Izabela Marcisz, Monika Skinder, Weronika Kaleta, Magdalena Kobielusz, Karolina Kukuczka)

Inne wydarzenia:

  • 2:05 – curling, turniej kobiet – finał: Wielka Brytania - Japonia
  • 2:30 – bobsleje, czwórki mężczyzn – 3. ślizg
  • 4:20 – bobsleje, czwórki mężczyzn – 4. ślizg
  • 5:10 – hokej, turniej mężczyzn – finał: Rosyjski Komitet Olimpijski - Finlandia

Ceremonia zakończenia igrzysk odbędzie się w Pekinie o 13:00.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.