Kuriozalna sytuacja w Pekinie. Wolny los, a Polacy nie znali rywala. Będzie walka o medale

Kuriozalna sytuacja w drużynowym finale mikstów w narciarstwie alpejskim. Wielka Brytania i Chorwacja wycofały się z udziału w tej konkurencji. W efekcie Polacy długo nie znali swojego rywala w biegu 1/8 finału.

- Kuriozalnie wygląda sytuacja przed drużynowym narciarstwem alpejskim. Z udziału wycofała się Wielka Brytania i Chorwacja, akces za nich zgłosił tylko ROC. Polacy wciąż nie wiedzą z kim zmierzą się w parze, zapewne ktoś dostanie też wolny los do TOP8. Tak traktuje się tę konkurencję - napisał w piątek rano na Twitterze Jakub Pobożniak, dziennikarz TVP Sport.

Zobacz wideo Maryna Gąsienica-Daniel jedyna taka alpejka w Polsce. "Panie prezesie, nie jeżdżę, by się bawić"

Austria ma wolny los, a Polska zmierzą się z Norwegią

Teraz wiadomo już, że w miejsce Wielkiej Brytanii i Chorwacji pojedzie tylko jeden inny zespół - Rosyjski Komitet Olimpijski. W efekcie wolny los w 1/8 finału ma Austria.

Według informacji na oficjalnej stronie igrzysk olimpijskich Polacy pojadą w 1/8 finału z reprezentacją Norwegii. Na liście startowej polskiego zespołu są Maryna Gąsienica-Daniel, Magdalena Łuczak, Zuzanna Czapska, Paweł Pyjas i Michał Jasiczek. Natomiast wśród Norwegów zgłoszeni zostali: Mina Fuerst Holtmann, Thea Louise Fstjernesund, Maria Therese Ftviberg, Timon Mhaugan, Fabian Wilkens Msolheim i Rasmus Mwindingstad.

 

Jeśli polski zespół wygra tę rywalizację, to w kolejnym biegu zmierzy się z lepszym z pary: Francja - Czechy.

Początek rywalizacji w sobotę o godz. 3 czasu polskiego.

Pary 1/8 finału:

  • Słowenia - Kanada,
  • Francja - Czechy,
  • Polska - Norwegia,
  • Włochy - Rosyjski Komitet Olimpijski,
  • USA - Szwajcaria,
  • Niemcy - Szwecja,
  • Szwajcaria - Chiny
Więcej o: