Katastrofa największej faworytki igrzysk. Koniec marzeń o medalu [WIDEO]

Trzeci raz podczas igrzysk w Pekinie Amerykanka Mikaela Shiffrin nie ukończyła przejazdu na trasie narciarstwa alpejskiego w Yanqing. Tym razem poległa w slalomie do kombinacji, czyli swojej kolejnej koronnej konkurencji.

W Pekinie ciągnie się za Mikaelą Shiffrin jakieś fatum. Znów nie będzie olimpijskiego podium dla jednej z najwybitniejszych zawodniczek w historii narciarstwa alpejskiego.

Zobacz wideo "Mamy teraz taki sezon, jak w 2014/2015"

To znów się stało! Shiffrin już trzeci raz wypadła z trasy i straciła szansę na medal

Shiffrin już trzeci raz nie ukończyła przejazdu w trakcie igrzysk w Pekinie. Najpierw przydarzyło się to Amerykance w gigancie, następnie slalomie, a teraz w slalomie do kombinacji alpejskiej. Zawodniczka była dopiero na początku trasy, ale straciła rytm i przewróciła się na śnieg. Nie była w stanie kontynuować przejazdu i znów odpadła z rywalizacji. 

Eteri Tutberidze trenerka łyżwiarstwa figurowego i Kamiła Walijewa na igrzyskach olimpijskich w PekinieWstrząsająca prawda o trenerce 15-letniej Walijewej. "Diabeł"

W zjeździe Shiffrin miała piąty wynik - 1:32,98, więc mogła myśleć nawet o walce o medal. Wszystko jednak zaprzepaściła. Po wypadnięciu z trasy jeszcze kilkadziesiąt sekund stała i kręciła głową. Nie mogła uwierzyć, że znów straciła szansę na wielki sukces. Mistrzynią olimpijską została Szwajcarka Michelle Gisin, która wyprzedziła rodaczkę Wendy Holdener i Włoszkę Federicę Brignone.

Natalia MaliszewskaKoszmar Maliszewskiej trwa. Poruszające wyznanie: Będę potrzebowała pomocy

"Nie wiem, jak sobie z tym poradzić". Wielki kryzys wybitnej Amerykanki

- Spróbuję zresetować głowę i może uda się tym razem lepiej. Ale nie wiem, jak zrobić to lepiej, po prostu nie wiem. Nigdy wcześniej nie byłam w takiej sytuacji i nie wiem, jak sobie z tym poradzić - mówiła Amerykanka cytowana przez telewizję NBC po wcześniejszych wypadnięciach z trasy. Shiffrin nadal nie znalazła sposobu na powrót do dobrej jazdy i straciła szansę w trzeciej z koronnych konkurencji, choć przed igrzyskami we wszystkich celowała w złoto. 

O której startują Polacy? Tak wygląda plan igrzysk w Pekinie na 17 lutegoO której startują Polacy? Tak wygląda plan igrzysk w Pekinie na 17 lutego

Mikaela Shiffrin to jedna z najwybitniejszych zawodniczek w historii narciarstwa alpejskiego. W swojej karierze zdobyła już dwa złote medale olimpijskie, a także sześć złotych medali mistrzostw świata. W styczniu tego roku, wygrywając swój 47. slalom w karierze, pobiła 35-letni rekord Ingemara Stenmarka w największej liczbie zwycięstw w ramach jednej konkurencji. Łącznie wygrała już 73-krotnie w zawodach w ramach Pucharu Świata.

Więcej o: