Wjechał na metę i zaczął pokazywać środkowy palec. Teraz cała kadra może stracić medal

Do skandalu doszło podczas finałów biegów drużynowych w łyżwiarstwie szybkim na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W półfinale panczeniści Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego mierzyli się z rywalami ze Stanów Zjednoczonych, a po przekroczeniu mety Daniił Aldoszkin pokazał do kamery dwa środkowe palce.

Rosyjscy sportowcy zwracają na siebie uwagę nie tylko dlatego, że w trakcie igrzysk olimpijskich muszą występować pod flagą Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego i zdobywają kolejne medale. Niestety, w ich przypadku nie brakuje również skandali, taki jak ten z 15-letnią Kamiłą Walijewą. Teraz kolejny sportowiec z Rosji postanowił w karygodnym stylu zapisać się w historii najważniejszej imprezy czterolecia. 

Zobacz wideo "Mamy teraz taki sezon, jak w 2014/2015"

Karl GeigerFIS reaguje na kuriozum w trakcie skoków na igrzyskach. Kolejna rewolucja?

Skandaliczny gest Daniiła Aldoszkina. Rosjanin pokazał środkowe palce do kamery

We wtorek 15 lutego w na igrzyskach olimpijskich w Pekinie rozegrano rywalizację drużynową kobiet i mężczyzn w łyżwiarstwie szybkim. W półfinale zawodnicy Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego rywalizowali z przeciwnikami ze Stanów Zjednoczonych. 

Olimpijczycy z Rosji w składzie Daniił Aldoszkin, Sergiej  Trofimow i Rusłan Zakharow wygrali ten bieg, a ten pierwszy po przekroczeniu linii mety pokazał do kamery dwa środkowe palce. Amerykanie ostatecznie zajęli trzecie miejsce po zwycięstwie w finale B nad Holandią.

Za to w finale A reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego przegrała z Norwegią. Po złote medale sięgnęli Hallgeir Engebraaten, Peder Kongshaug i Sverre Lunde. 

Upadek Camille Cerutti na igrzyskach olimpijskich w PekiniePrzerażający wypadek na trasie zjazdu w trakcie igrzysk olimpijskich [WIDEO]

Rosja straci srebro przez gest Aldoszkina?

Zachowanie 21-latka wzbudziło bardzo negatywne emocje w sieci. Na razie łyżwiarze rosyjskiego komitetu mogą cieszyć się ze srebrnego krążka, aleniewykluczone, że zostaną zdyskwalifikowani właśnie ze względu na gesty Daniiła Aldoszkina. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Internauci przypominają, że Sjinkie Knegt został z tego samego powodu zdyskwalifikowany z mistrzostw Europy w 2014 roku i stracił brązowy medal.

Dawid Kubacki i Kamil StochMichal Doleżal ujawnia. "Teraz, już po igrzyskach, mogę"

Więcej o: