Przerażający wypadek na trasie zjazdu w trakcie igrzysk olimpijskich [WIDEO]

Do bardzo groźnego upadku doszło na trasie zjazdowej podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Camille Cerutti straciła równowagę po wyjściu z jednego z zakrętów i zaczęła się osuwać po stromym stoku, a przy tym przeraźliwie krzycząc. Francuzka prawdopodobnie doznała poważnej kontuzji.

Szwajcarka Corinne Suter została mistrzynią olimpijską w zjeździe w narciarstwie alpejskim w zimowych igrzyskach w Pekinie. Niestety, w trakcie zawodów poważny upadek zaliczyła Camile Cerutti. Po tym zdarzeniu zawody zostały przerwane na kilka minut. 

Zobacz wideo "Mamy teraz taki sezon, jak w 2014/2015"

Beijing Olympics Alpine SkiingNiebywałe. Miesiąc temu złamała kość i naciągnęła więzadła. Teraz ma medal IO

Igrzyska olimpijskie w Pekinie. Fatalny upadek Camile Cerutti. Krzyki niosły się po całym stoku

Francuzka upadła w trakcie pokonywania jednego z zakrętów i początkowo nie wyglądało to na groźne zdarzenie. Krzyki zawodniczki słyszalne w przekazie telewizyjnym, wskazywały jednak, że sytuacja jest  poważna.

Camile Cerutti zaczęła osuwać się po stoku, głośno krzycząc z bólu. Wstępne diagnozy mówią o poważnym uszkodzeniu prawego kolana, ale na oficjalne informacje trzeba poczekać, aż lekarze przeprowadzą odpowiednie badania. 

Wyścig został przerwany na kilka minut, a wznowiono go dopiero po tym, jak 23-letnia alpejka została zwieziona na noszach z trasy.

Kamiła Walijewa i Witold BańkaWitold Bańka grzmi: To zbrodnia. Miejsce takich osób jest w więzieniu

Corinne Suter mistrzynią olimpijską. Polki nie startowały

Jednym z największych wydarzeń był powrót na trasę Sofii Goggii. Włoszka miesiąc temu nadciągnęła więzadła w kolanie i złamała kość strzałkową, ale udało jej się błyskawicznie powrócić do zdrowia. Po swoim przejeździe była pierwsza i wydawało się, że w spektakularnym stylu sięgnie po złoto, pisząc kolejną niezwykłą historię w trakcie tych igrzysk. 

Tak się jednak nie stało. Chwilę po niej na starcie pojawiła się Corinne Suter i odebrała Włoszce mistrzostwo olimpijskie. Szwajcarka pozbawiła również Włoszki szansę na zapełnienie całego podium, bowiem trzecie miejsce zajęła Nadia Delago, a ze strefy medalowej wypchnięta została Elena Curtoni. 

Suter zdobyła swój pierwszy medal olimpijski w karierze. Do rywalizacji stanęło 36 zawodniczek. Polki nie startowały. 

Kamiła Walijewa przerywa milczenie. Pierwszy wywiad dla rosyjskiej TVKamiła Walijewa przerywa milczenie. Pierwszy wywiad dla rosyjskiej TV

Więcej o: