Piotr Żyła wydał oświadczenie. W swoim stylu. "Nigdy więcej"

Piotr Żyła podjął decyzję. Zdecydował, że igrzyska w Pekinie będą ostatnimi w jego karierze. - Nie wiem, czy coś mi się po drodze odmieni, ale na razie zdecydowanie nie - przyznał Żyła.
Zobacz wideo Wiemy, czemu Stoch nie zdobył medalu. "To mu się już zdarzało"

"I to by było na tyle. Aliwederczi Olimpiks. Nigdy więcej" - napisał Piotr Żyła na Instagramie. To oznacza, że nie wystąpi za cztery lata na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, których gospodarzami będą Mediolan oraz Cortina d’Ampezzo. Mistrz świata z Oberstdorfu zakończy karierę bez medalu igrzysk.

Piotr Żyła ogłasza koniec występów na igrzyskachPiotr Żyła ogłasza koniec występów na igrzyskach Screen Instagram

Kamil Stoch w PekinieTak Polacy oszukali rywali w wojnie sprzętowej. Główna broń "przemycona" na IO

O zakończeniu występów na igrzyskach Żyła powiedział również potem w wywiadach telewizyjnych. - Ja już na igrzyskach nie przyjadę. To są durne zawody. W Pucharze Świata coś się dzieje, a nie kompletna nuda na igrzyskach. Mogę sobie jechać na zawody Pucharu Świata, ale nie na igrzyska - powiedział Piotr Żyła potem przed kamerami Eurosportu. - Idę się napić. Tyle mi zostało. Z niecierpliwością czekam też na konkurs lotów - dodał z uśmiechem.

- Nie będę tęsknił za igrzyskami i nie mam zamiaru na nie przyjechać. Nie wiem, czy coś mi się po drodze odmieni, ale na razie zdecydowanie nie - przyznał Żyła dla TVP Sport.

Przeciętne skoki Piotra Żyły w Pekinie

35-letni Piotr Żyła na igrzyskach w Pekinie spisał się przeciętnie. Na skoczni normalnej zajął 21. miejsce, a na skoczni dużej był sklasyfikowany na 18. miejscu.

 

Żyła w karierze dwa razy startował na igrzyskach olimpijskich. W 2014 roku zajął 34. miejsce na skoczni w Soczi. W Rosji startował również w konkursie drużynowym, gdzie Polacy zajęli czwarte miejsce.

Jego największym sukcesem w karierze jest dwa razy indywidualne mistrzostwo świata - w 2017 i 2021 r.

Kamil Stoch czeka na skok podczas serii próbnej męskich skoków narciarskich przed zawodami na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022, poniedziałek, 14 lutego 2022 r., w Zhangjiakou, Chiny.Bardzo wymowne komentarze ws. Polaków po drużynówce na IO

Żyła zaczął skakać na nartach w wieku ośmiu lat. W Pucharze Kontynentalnym zadebiutował w 2004 r. w Sankt Moritz. Pierwszy sukces skoczek osiągnął w 2005 r. na mistrzostwach świata juniorów. Polacy w konkursie drużynowym m.in. z Kamilem Stochem w składzie zdobyli srebrny medal. Debiut w Pucharze Świata przypadł na 21 stycznia w Sapporo. Żyła zajął wtedy 19. miejsce.

Więcej o: