Wpadka polskiej pary na koniec występu. "To zostawiło złe wrażenie"

Kolejni polscy olimpijczycy nie zaliczą swojego występu w Pekinie do udanych. Nasza para taneczna - Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew upadła podczas wykonywania figury i straciła szanse na dobry rezultat.

Nie najlepiej rozpoczął się poniedziałek w Pekinie dla polskich olimpijczyków. Spośród naszych reprezentantów tego dnia najwcześniej wystartowali łyżwiarze figurowi. Nasza para taneczna - Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew przystąpiła do rywalizacji w programie dowolnym.

Zobacz wideo W skokach narciarskich są równi i równiejsi!

Pechowy upadek Polaków w programie dowolnym. Stracona szansa na dobry rezultat

Występ Polaków rozpoczął się dobrze i na półmetku rywalizacji z wynikiem 70,32 pkt dawał im 15. pozycję. Jednak właśnie w tamtym momencie stała się to, co najgorsze, czyli dość pechowy upadek, który przekreślił szanse na dobry rezultat. Spodyriew podnosząc swoją partnerkę, stracił równowagę i w efekcie oboje po chwili leżeli na lodzie.

Nagły zwrot akcji. CAS podjął niespodziewaną decyzję w sprawie dopingu Kamiły WalijewejNagły zwrot akcji. CAS podjął niespodziewaną decyzję w sprawie dopingu Kamiły Walijewej

Naszej parze nic się nie stało, ale sędziowie byli bezlitośni i surowo ocenili występ Polaków. - Wydaje mi się, że to nie był zły przejazd. Muszę to wszystko jeszcze przeanalizować i wtedy będę mądrzejsza. Ogólnie jestem zadowolona, poza tym nieszczęsnym upadkiem na koniec. Myślę, że to była chwila utraty koncentracji. To był dość trudny element i niestety nie wyszedł. Mały błąd przeważył i oboje upadli. To zostawiło złe wrażenie na sędziach - przyznała w rozmowie z Eurosportem trenerka Sylwia Nowak-Trębacka.

"Robił nagie zdjęcia zawodniczkom przez ponad dekadę". Skandal wstrząsnął kadrą USA

Ostatecznie nasza para otrzymała za swój przejazd 96,99 pkt, a łącznie za dwa przejazdy 167,31 pkt, co dało jej 17. miejsce na koniec rywalizacji. Triumfowała para francuska Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron, która pobiła przy okazji rekord świata (226,98 pkt). Drugie miejsce zajęła rosyjska para Sinicyna - Kacałapow, a trzecie amerykańska Hubbell - Donohue.

Więcej o: