Polscy skoczkowie walczą o medal. Plan startów 14 lutego [ROZKŁAD]

Pięć kompletów medali zostanie rozdanych w poniedziałek 14 lutego. W dwóch przypadkach o podium powalczą polscy sportowcy. Szczególną uwagę warto będzie zwrócić drużynowy konkurs skoków. Jak wygląda terminarz Polaków na 14 lutego?

57 polskich sportowców wyjechało na tegoroczne zimowe igrzyska olimpijskiePekinie. Niemal połowa z nich, bo aż 28 zawodników, występuje na tej imprezie po raz pierwszy. Do tej pory reprezentacja Polski zdobyła jeden medal - konkretnie był to Dawid Kubacki, który zdobył brązowy medal w konkursie na normalnej skoczni w Zhangjiakou, przegrywając wyłącznie z Ryoyu Kobayashim oraz Manuelem Fettnerem.

Zobacz wideo

Polscy skoczkowie powalczą o medal w poniedziałek

W poniedziałek polskie emocje rozpoczną się wcześnie w nocy. To za sprawą naszej pary tanecznej w łyżwiarstwie figurowym. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew na półmetku rywalizacji zajmują 15. miejsce. Biało-czerwoni za swój występ w tańcu rytmicznym w sobotę uzyskali notę 70,32 pkt i pewnie awansowali do programu dowolnego. W nim zmierzy się 20 par. 

Karl Geiger podczas konkursu olimpijskiego na dużej skoczni w Pekinie Niemcy apelują o zmianę przepisów w skokach. "Najlepszy pomysł"

Polskim kibicom szybciej serca zabiją w samo południe, kiedy w szranki znów staną skoczkowie narciarscy. Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Dawid Kubacki i Kamil Stoch postarają się obronić brązowy medal wywalczony w konkursie drużynowym przed czterema laty w Pjongczangu. Zadanie będzie jednak bardzo trudne. Jeśli przeliczyć wyniki konkursu indywidualnego na drużynowe, podopieczni Michala Doleżala zajęliby szóste miejsce. Faworytami będą Słoweńcy.

Poza wspomnianymi wyżej dyscyplinami walkę o medale zobaczymy także w narciarstwie dowolnym kobiet (skok akrobatyczny) oraz bobslejowych monobobach kobiet. Ważne rozstrzygnięcia będą też w hokeju kobiet. Najpierw w półfinale Kanadyjski zmierzą się ze Szwajcarkami, a następnie Amerykanki z Finkami. 

Pekin 2022. Terminarz startów na igrzyskach - 14 lutego

Łyżwiarstwo figurowe (medale)

  • 2:22 – łyżwiarstwo figurowe, pary taneczne – taniec dowolny (Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew)

Bobsleje

  • 2:30 – bobsleje, monobob kobiet – 3. ślizg
  • 4:00 – bobsleje, monobob kobiet – 4. ślizg (medale)

Hokej

  • 5:10 – hokej, turniej kobiet – półfinał - Szwajcaria vs. Kanada
  • 14:10 – hokej, turniej kobiet – półfinał - USA vs. Finlandia

Skoki narciarskie (medale)

12:00 – skoki narciarskie, mężczyźni drużynowo na skoczni dużej (Polska: Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Dawid Kubacki,Kamil Stoch)

Narciarstwo dowolne

  • 12:00 – narciarstwo dowolne, skoki akrobatyczne kobiet – finał, przejazd 1.
  • 13:00 – narciarstwo dowolne, skoki akrobatyczne kobiet – finał, przejazd 2. (medale)
Więcej o: