Pekin 2022. Ostatnia szansa medalowa dla polskich skoczków. Gdzie i kiedy oglądać konkurs drużynowy? [TRANSMISJA]

Powoli kończą się igrzyska olimpijskie dla polskich skoczków. Przed nimi pozostała tylko jednak szansa, aby zwiększyć dorobek medalowy. Gdzie i kiedy oglądać olimpijski konkurs drużynowy? Transmisja TV, stream online.

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w olimpijskim konkursie na dużej skoczni K-125. Polakowi do medalu zabrakło 4,1 punktu. Mistrzem olimpijskim został Norweg Marius Lindvik, srebro przypadło Japończykowi Ryoyu Kobayashiemu, a brąz Niemcowi Karlowi Geigerowi.

Zobacz wideo Czysta perfekcja. Tak Stoch nagle odmienił swoje skoki

Pekin 2022. Polscy skoczkowie przed ostatnią szansą na medal

Choć sobotni konkurs będzie kojarzyć się z rozczarowaniem związanym z czwartym miejscem Stocha, to polscy skoczkowie mają jeszcze jedną szansę na medal podczas trwających igrzysk. W poniedziałek skoki narciarskie na IO w Pekinie zwieńczy konkurs drużynowy na skoczni dużej.

Kamil Stoch Ten moment zdecydował o braku medalu dla Stocha! Druzgocące reakcje

Sobotni występ polskich skoczków wlał przed nim nieco optymizmu, bo w czołowej trzydziestce znalazło się aż czterech zawodników. Co więcej, są symptomy na to, że w poniedziałek może być lepiej. Poza Stochem na lekkie wyróżnienie zasłużyli Piotr Żyła (18. miejsce) oraz Paweł Wąsek (21. miejsce), którzy oddali po jednym bardzo dobrym skoku w konkursie. Rozczarowaniem może być natomiast dyspozycja 26. Dawida Kubackiego, którego dobre skoki często decydowały o sukcesach Polaków w konkursach drużynowych. 

Gdybyś wzięli pod uwagę wyniki z sobotniego konkursu (pomnożone dwa noty skoczków z Norwegii i Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, którzy zakończyli konkurs na pierwszej serii), Polska zajęłaby szóste miejsce. Strata do miejsca na podium wyniosłaby 24 punkty. 

Kamil Stoch czwarty w olimpijskim konkursie na skoczni dużej Tak wyglądałyby wyniki drużynówki. Ważne informacje przed następnym konkursem

Pekin 2022. konkurs drużynowy. Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja TV, stream online

Olimpijski konkurs drużynowy na dużej skoczni odbędzie się w poniedziałek 14 lutego. Początek zawodów o godzinie 12:00. Zawody będzie można obejrzeć na antenach Eurosportu 1, TVP 1 oraz TVP Sport, a także na sport.tvp.pl i platformie streamingowej Player.pl. Zapraszamy także do śledzenia relacji na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o: