Karl Geiger wypalił do Kamila Stocha: Chcę, żebyś wiedział

- Kamil, ty płakałeś dziś, ja dwa dni temu - takie słowa do Kamila Stocha skierował po konkursie na dużej skoczni Karl Geiger. Niemiecki skoczek pokonał Polaka o 4,1 punktu w walce o brązowy medal igrzysk olimpijskich.

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w olimpijskim konkursie na dużej skoczni K-125. Polakowi do medalu zabrakło 4,1 punktu. Mistrzem olimpijskim został Norweg Marius Lindvik, srebro przypadło Japończykowi Ryoyu Kobayashiemu, a brąz Niemcowi Karlowi Geigerowi. 

Zobacz wideo

I choć 35-letni Stoch ma przecież na koncie trzy złote medale olimpijskie z Soczi i Pjongczangu, to brak krążka w sobotnich zawodach bardzo przeżył. W wywiadach z TVP i Eurosportem wypowiadał się ze łzami w oczach. 

- Widocznie nie zasłużyłem na ten medal. To nie jest ewidentnie ani mój sezon, ani mój czas. Trudno mi się z tym pogodzić, ale tak jest. Mogę tylko powiedzieć, że zrobiłem, co mogłem. Że naprawdę dałem z siebie wszystko. Nie stać mnie dzisiaj było na nic więcej - mówił Kamil Stoch.

Piękne słowa Geigera o Stochu. "Jesteś największym sportowcem"

Na łzy Stocha pięknymi słowami zareagował ten, z którym Polak przegrał w sobotę brązowy medal olimpijski - Niemiec Karl Geiger.

Kamil Stoch czwarty w olimpijskim konkursie na skoczni dużejTak wyglądałyby wyniki drużynówki. Ważne informacje przed następnym konkursem

- Kamil, ty płakałeś dziś, ja dwa dni temu. Chcę żebyś wiedział, że to niczego nie zmienia. Jesteś największym sportowcem jakiego znam. Wiem, jak to boli. Ale to żaden koniec - powiedział Geiger, cytowany przez dziennikarza TVP Michała Chmielewskiego. 

Dla Geigera brązowy medal z dużej skoczni w Zhangjiakou może smakować jak złoto, gdyż do soboty prezentował się on na olimpijskich obiektach bardzo przeciętnie i sam zdawał się wątpić w swój sukces. 

- To były dla mnie trudne dni - przyznał Niemiec. - Moja żona musiała jakoś to wytrzymać. Ale dziękuję za wspaniałe wsparcie, które otrzymałem. Jestem niezwykle wdzięczny. 

W poniedziałek skoczków czeka jeszcze konkurs drużynowy na dużej skoczni. Początek zawodów o godzinie 12:00, relacja na żywo na Sport.pl.

Więcej o: